برخورد بدون رأفت دادگستری اردبیل با تجاوز به عنف، نزاع دسته جمعی، آدم‌ربایی، مواد مخدر و مشروبات

قاصدی /اردبیل رئیس کل دادگستری استان اردبیل از برخورد بدون رأفت دادگستری اردبیل با تجاوز به عنف، نزاع دسته جمعی، آدم‌ربایی، مواد مخدر و مشروبات خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، حجت‌الاسلام محمدعلی قاصدی بعد از ظهر امروز در نشست فصلی قضات استان اردبیل اظهار داشت: وضعیت عملکردی مجموعه قضایی استان براساس بررسی‌های انجام گرفته از سوی مرکز مطلوب ارزیابی شده که این امر نشان دهنده تلاش‌های جهادگونه و شبانه‌روزی همکاران در مجموعه قضایی است.

وی دو عامل تشخیص خوب و خوب عمل کردن را علت اصلی در کسب موفقیت و پیشبرد امور برشمرد و افزود: اگر مجموعه قضایی به وظایف خود خوب عمل کرده و در سالم سازی خود، گسترش عدالت، احقاق حقوق عامه مردم و نظام، موفقیت‌آمیز عمل کند، در سلامت و کارایی دیگر دستگاه‌ها نیز تأثیرگذار خواهد بود.

قاصدی گفت: انتظار بر این است تا کل اجزاء تشکیلات قضایی در هماهنگی کامل در پیشبرد وظایف و رسالت خطیر قوه قضائیه صادقانه تلاش کرده و سایر دستگاه‌ها، سازمان‌ها و ارگان‌ها را نیز وادار کنند تا در اجرای قوانین و مقررات و حقوق مردم مصمم‌تر باشند.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل وضعیت دستگاه قضایی استان را از حیث ورودی پرونده، دقت در رسیدگی، میزان مانده پرورنده و سایر حوزه‌های در امر رسیدگی به پرونده‌ها بهتر از میانگین کشوری عنوان کرد.

وی تقویت نقاط قوت، شناسایی نقاط ضعف و تلاش برای رفع نواقص و مشکلات را مهم دانست و تصریح کرد: در این راستا هیئت‌های متعدد بازرسی در مجموعه قضایی فعال هستند که موارد را رصد می‌کنند.

قاصدی بیان کرد: البته با تلاش‌های انجام شده برنامه جامع آتی دستگاه قضایی در چهار محور و راهبرد اساسی رفع اطاله دادرسی و ارائه راهکارهای آن، ارتقاء وضعیت دادرسی و افزایش اتقان و کیفیت آراء، پیشگیری از وقوع جرم و برنامه‌ها و راهکارهای مرتبط به آن و توسعه فن‌آوری اطلاعات و خدمات الکترونیکی تدوین شده و در دستور کار قرار گرفته است که به جد پیگیری خواهد شد.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل طولانی شدن رسیدگی‌ها را عامل اساسی و اصلی ایجاد نارضایتی در بین مردم دانست و بر انجام دقیق تحقیقات مقدماتی، صدور دستورات دقیق و مشخص، توجه به اظهارات و مدارک طرفین دعوا به منظور کاهش اطاله دادرسی تأکید کرد.

وی با اشاره به اینکه دستگاه قضایی همواره رأفت اسلامی و اصل برائت و نیز با توجه لزوم حبس‌زدایی و استفاده از مجازات جایگزین  حبس را در مواجه با پرونده‌ها مد نظر دارد، اظهار کرد: در جرایمی که افراد به صورت عمدی و حرفه‌ای در صدد ضربه زدن به امنیت اخلاقی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و امنیت و آسایش مردم هستند، دستگاه قضایی وارد عمل شده و به جد برخورد می‌کند.

قاصدی بیان کرد: جای هیچ گونه رأفت و گذشتی در جرائمی همچون تجاوز به عنف، نزاع دسته جمعی، آدم ربایی، مواد مخدر و مشروبات الکلی که مادر تمام فسادها بوده و بنیان خانواده و جامعه را از هم می‌پاشد وجود ندارد و قاطعانه براساس قوانین و مقررات برخورد خواهد کرد.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل بر لزوم تکریم ارباب رجوع و پاسخگویی همراه با صبر و حوصله، نظارت بر زیر مجموعه‌ها، لزوم دقت در مراوده‌ها و ارتباطات با توجه به جایگاه و شأن قاضی، رعایت صرفه‌جویی در ملزومات اداری و صدور احکام بازدارنده تأکید کرد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «برخورد بدون رأفت دادگستری اردبیل با تجاوز به عنف، نزاع دسته جمعی، آدم‌ربایی، مواد مخدر و مشروبات» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X