جلسه آسيب شناسي رفتارهاي اجتماعي پر خطر شهروندان برگزار شد

به گزارش ايرنا به نقل از وبدا، در اين جلسه ابتدا «حاجبي» مدير كل دفتر سلامت رواني، اجتماعي و اعتياد وزارت بهداشت با ارايه آماري از تعداد اقدام به خودكشي در دنيا، كشورهاي منطقه و كشور، به توضيح راهكارهاي مداخله دستگاه هاي ذيربط در اين كشورها پرداخت.
در ادامه اين جلسه اساتيد دانشگاه و صاحبنظران ضمن انتقاد از نوع پرداختن رسانه هاي رسمي و غيررسمي به اين موضوع، به ارائه نقطه نظرات خود در اين حوزه و راهكارهاي موجود پرداختند.
محورهاي بحث در اين جلسه، نحوه اطلاع رساني رسانه ها در مواجهه با موارد خودكشي، ايجاد مراكز مشاوره حضوري و غيرحضوري براي كاهش اين رفتارها، برگزاري كارگاه هاي آموزشي براي رسانه ها و نحوه همكاري دستگاه هاي اجرايي و حاكميتي در اين حوزه بود كه دست اندركاران حوزه سلامت روان درباره آن به تبادل اطلاعات پرداختند.
شايان ذكر است كه بررسي بيشتر و ارايه راهكارهاي عملي و اجرايي در اين خصوص به نشست هاي آتي موكول شد.
شبد**1953** 3404

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «جلسه آسيب شناسي رفتارهاي اجتماعي پر خطر شهروندان برگزار شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X