ظریف: فرقه‌گرایی منطقه را تهدید می‌کند

مهر: محمدجواد ظریف در جریان سفر به تونس و پس از دیدار با نخست وزیر این کشور در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه متاسفانه خطر افراط، فرقه‌گرایی و تروریسم همه منطقه را تهدید می‌کند، گفت: در این دیدار، درباره این موضوع ها و همچنین همکاری‌های منطقه ای مذاکره و گفتگو کردیم.

وی با بیان اینکه در این زمینه بین ایران و تونس زمینه همکاری وجود دارد، اظهار داشت: ما از سیاست مستقل، منطقی و میانه‌روی تونس استقبال می‌کنیم.

وزیر امور خارجه کشورمان خاطرنشان کرد: زمینه های همکاری دو کشور بسیار زیاد است و ما در حوزه همکاری‌های دوجانبه اقتصادی و فرهنگی، امکان همکاری بیشتری داریم.

ظریف افزود: با نخست وزیر تونس همچنین در زمینه گردشگری، همکاری های انرژی، محیط زیست، کشاورزی و شهرداری تبادل نظر کردیم.

 پرواز مستقیم ایران - تونس موجب افزایش مناسبات گردشگری می‌شود

وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه تصریح کرد: ایجاد پرواز مستقیم و خطوط کشتیرانی بین ایران و تونس، می‌تواند به افزایش مناسبات گردشگری کمک کند.

وی با اشاره به توافق‌ای خوب آخرین اجلاس کمیسیون همکاری های مشترک دو کشور افزود: جمهوری اسلامی ایران مصمم به اجرای این توافقات به ویژه در زمینه‌های همکاری های انرژی، بانکی، گردشگری و برق است.

ظریف با اشاره به توفیق ایران در رسیدن به توافق هسته ای گفت: این دستاورد، موفقیتی برای همه کشورهای منطقه و جهان است و این مذاکرات اثبات کرد که اساس حل مشکلات گفتگو و مذاکره است، نه فشار و تحریم.

وزیر امور خارجه تأکید کرد: جلوگیری از فرقه‌گرایی، افراط‌گرایی و خشونت باید محور همکاری جهان اسلام قرار بگیرد؛ زیرا افراط گرایی و تروریسم تهدید مشترک همه منطقه است.

الصید: تونس آماده افزایش تبادلات اقتصادی با ایران است

بر اساس این گزارش، نخست وزیر تونس نیز در این دیدار با تبریک موفقیت جمهوری اسلامی ایران در پیشبرد مذاکرات هسته‌ای گفت: این حرکت، دستاورد بزرگ و مثبتی در تحولات سیاسی بین‌المللی است.

«الحبیب الصید» با ابراز خشنودی از توسعه فناوری‌های مختلف کشورمان افزود: مناسبات سیاسی و ممتاز ایران و تونس می‌تواند باز هم گسترش یابد به ویژه در زمینه‌هایی مانند گردشگری، صنعت، کشاورزی و محیط زیست می‌توانیم بیشتر همکاری کنیم.

نخست وزیر تونس گفت: تونس آماده افزایش تبادلات اقتصادی با ایران است.

[ منبع این خبر سایت شفاف-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ظریف: فرقه‌گرایی منطقه را تهدید می‌کند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت شفاف-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X