تاكيد معاون سياسي استاندار مازندران براي حمايت از سازمان هاي مردم نهاد

عليرضا يونسي عصر روز شنبه در كارگروه سازمان هاي مردم نهاد شرق مازندران در نكا گفت : سازمان هاي مردم نهاد بهترين ظرفيت براي مقابله با مشكلات اجتماعي از جمله اعتياد و طلاق هستند.
وي افزود : اعتياد و طلاق از پديده هاي شوم اجتماعي هستند كه بايد همه با هم و با تمام توان حركت كنند و با توجه به اينكه مازندران يكي از استان هاي پايلوت مبارزه با اعتياد است ، بايد تلاش بيشتري از سوي سازمان هاي مردم نهاد انجام شود.
يونسي توانمندسازي سازمان هاي مردم نهاد را ضروري دانست و تاكيد كرد : همه مسئولان ذيربط بايد براي كاهش اين آسيب اجتماعي گام اساسي بردارند و دستگاههاي مربوطه نيز برنامه‌هاي خود را ارائه دهند تا با برنامه ريزي مناسب به سمت از بين بردن اين پديده هاي شوم حركت كنيم.
معاون سياسي استاندار با اظهار اين كه مازندران پايلوت مبارزه با مواد مخدر در كشور انتخاب شده است ، يادآور شد : در همين راستا منطقه عباس آباد نكا به عنوان يكي از 30 محله آلوده استان بهسازي شد و ساكنان از شرايط مناسبي براي زندگي برخوردار شدند.
يونسي افزود : عباس آباد نكا پايلوت محلات آلوده كشور بود و اكنون شاهد رشد و شكوفايي در زمنيه هاي بهداشتي، فرهنگي، اجتماعي و... در اين محله هستيم و بهبود شرايط شرايط و فضاي زندگي در اين محله بخوبي قابل لمس است .
وي با تاكيد بر اين كه بهسازي محله عباس آباد براي رساندن شرايط زندگي به سطح مطلوب ادامه خواهد يافت ، ادامه داد افزود : محلات آسيب پذير داراي شاخص‌هايي هستند كه از سوي بهزيستي در استان شناسايي شدند و بر همين اساس هم محلات آلوده از آسيب پذير جدا شدند و اين محلات هم به سمت بهسازي پيش مي‌روند.
يونسي گفت : گسترش و تقويت سازمان‌هاي مردم نهاد كار مهم و بزرگ دولت تدبير و اميد است كه اقدامات در اين حوزه براي جلوگيري و گسترش آسيب‌هاي اجتماعي خوب و چشمگير است و با كمك مديران و استفاده از توان اين سازمان ها بايد براي پيشبرد امور تلاش بيشتري صورت گيرد.
فرماندار نكا نيز گفت : نقش و كاركرد تشكل هاي مردمي در راستاي تحقق شعار امسال مهم و غير قابل انكار است و اقتصاد مقاومتي، اقدام و عمل در حوزه هاي مختلف فرهنگي ، اقتصادي و اجتماعي با مشاركت فعال و گسترده مردم و نهادهاي مدني و مردمي محقق مي شود.
جعفر احمدي با بيان اينكه اين نهادها با مشكلاتي در فرايند دريافت مجوز ، عدم آشنايي افراد جامعه با كاركرد آنها و نبود حمايت هاي مالي مواجه هستند ، يادآور شد : حمايت از سازمان هاي مردم نهاد به عنوان بازوان دستگاه هاي دولتي بايد مورد توجه بيشتر قرار گيرد.
وي گفت : سازمان هاي مردم نهاد در فرآيند توسعه تاثيرگذار هستند و لذا براي رفع مشكلات و فراهم كردن زمينه مشاركت عمومي بايد ضمن ايجاد اعتماد ، فرآيند توسعه اجتماعي را سرعت ببخشيم و در اين راستا همه ما موظف به انجام وظيفه هستيم.
محمدرضا غلامي ، مديرعامل انجمن بيماري هاي خاص مازندران هم در اين جلسه با اشاره به نبود اتاق فكر تصميم ساز ، گفت : بايد كارگروه توانمندسازي سازمان هاي مردم نهاد در شهرستان ها فعال شود تا آسيب شناسي هاي مختلف انجام شود و با استفاده از توان فكري گروههاي مختلف به رفع مشكل پرداخت.
وي افزود : كاهش آسيب هاي اجتماعي در مسائل مختلف بايد در دستور كار همگان قرار گيرد تا با توان دولت و مردم براي رفع مشكلات گام برداشت.
كنترل بر ورود و خروج كالاهاي قاچاق، بررسي آسيب هاي مختلف اجتماعي نظير اعتياد و طلاق، اهميت قايل شدن براي فعاليت سازمان هاي مردم نهاد از سوي مسئولان، هويت بخشي به اين نهادها از جمله درخواست هاي تشكل هاي مردم نهاد شرق مازندران از مسئولان بود كه در اين جلسه مطرح شد.
7332/1654

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تاكيد معاون سياسي استاندار مازندران براي حمايت از سازمان هاي مردم نهاد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X