آموزه هاي دين اسلام بر تفكر شورايي تاكيد دارد

به گزارش دريافتي روز شنبه ايرنا شبير زارع خفري در نشست مسئولان شهرستان سپيدان بيان داشت: ما در اين زمينه در استان فارس تلاش هاي فراواني انجام داده ايم كه نمونه اين فعاليت ها در روستاهاي اين استان مشهود است.
وي افزود: نهاد شوراهاي اسلامي شهر و روستاها كه هم اينك منشا بسياري از اقدامات مثبت و ارزشمند است همچون بسياري ديگر از دستاوردهاي ارزشمند ما از جمله استقلال و آزادي حاصل خون هاي پاك و جانبازي هاي شهداست كه همگان بايد خود را مرهون و مديون آنها بدانيم و از آنان پاسداري كنيم.
معاون اجرايي شوراي اسلامي استان فارس نيز در اين نشست خطاب به اعضاي شوراها بيان كرد: بايد طرح و برنامه خود را در مورد نهاد شوراها و بهبود هر چه بهتر اين نهاد با شفافيت ارائه دهيم.
محمد مهدي تقيه افزود: نبايد هر مشكل و كاستي را در ارتباط با شوراها به وزارت كشور نسبت دهيم بلكه ضروري است
براي حل مشكلات اين نهاد اعم از شهري و روستايي به مسئولان پيشنهاد ارائه دهيم زيرا بدون ترديد پيشرفت شهر و روستاها به شناخت صحيح دست اندركاران اين نهاد مردمي از وظايفشان بستگي دارد.
فرماندار شهرستان سپيدان هم در اين جلسه اظهار داشت: شوراهاي اسلامي شهر و روستا در نهم ارديبهشت 1379به فرمان رهبر معظم انقلاب با هدف جلوگيري از تبعيض در جامعه و جلب مشاركت همكاري مردم در برنامه هاي عمراني، رفاهي، فرهنگي و اجتماعي فعاليت خود را آغاز كردند.
صالح مشتاقي لار اظهار كرد: هم اينك در بخش همايجان شهرستان سپيدان با 33روستا، 113نفر در بخش بيضاء با 66روستا 234نفر و در بخش مركزي با 40 روستا 172نفر عضو شورا هستند كه اين امر بيانگر ميزان مشاركت خوب مردم در امور جامعه است .
نماينده منتخب مردم شهرستان سپيدان درمجلس شوراي اسلامي دهم نيز، عامل موفقيت بسياري از كشورهاي قدرتمند امروز را شورايي بودن بسياري از امور دانست و اظهار داشت: شوراها در ايران به همت مردم و براي تحقق مطالباتشان با دو شرط همدلي و داشتن برنامه به هدف خواهند رسيد.
سيد علاء الدين خادم ادامه داد: مسئولان اداره ها بايد با شوراهاي اسلامي شهر و روستا همكاري كنند تا كارها و امور در هر زمينه اي اعم از عمراني، اقتصادي، فرهنگي و اجتماعي به نتيجه مطلوب برسد .
او گفت: با توجه به اينكه امسال به فرمايش رهبر معظم انقلاب سال 'اقتصاد مقاومتي، اقدام و عمل' ناميده شده بايد همگان بكوشيم تا استعدادهاي بالقوه اين شهرستان به ويژه در امور اقتصادي شكوفا شود.
شهرستان سپيدان به مركزيت اردكان در فاصله 100كيلومتري شمال غرب شيراز واقع شده است.
7384 /6118

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آموزه هاي دين اسلام بر تفكر شورايي تاكيد دارد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X