جزئیات تورم بخش معدن در سال ۹۴

به گزارش خبرگزاری مهر، مركز آمار ايران با انتشار گزارش شاخص قيمت توليد كننده بخش معدن سال ۱۳۹۴ (۱۰۰=۱۳۹۰) اعلام کرد: شاخص قيمت توليدكننده بخش معدن در سال ۱۳۹۴ با ۳/۳ درصد کاهش نسبت به سال قبل  به عدد ۲/۲۰۶ رسيد. شاخص قيمت بخش معدن در سال ۱۳۹۳، عدد ۳/۲۱۳ بوده که نسبت به سال قبل از آن معادل ۳/۳۱ درصد رشد نشان داده است. شاخص مذکور در همه فصول سال به استثناء زمستان روند نزولی داشته است.

فعالیت های ذیل به ترتیب بیشترین تاثیر را بر کاهش شاخص قیمت سال ۱۳۹۴ داشته اند: استخراج سنگ مس، استخراج سنگ های آهنی، استخراج سرب وروی، استخراج سنگ منگنز، استخراج سنگ کرومیت و استخراج فسفات و گوگرد.

در سال ۱۳۹۴، شاخص قیمت در بخش "استخراج سنگ مس "با ۲/۲۵ درصد کاهش نسبت به سال قبل به عدد ۰/۷۸رسید. کاهش شاخص قیمت بخش مورد بررسی به طور عمده تحت تاثیر کاهش قیمت ماده معدنی کنسانتره مس پدید آمده است.

همچنین در بخش "استخراج سنگ های آهنی"، شاخص قیمت  در سال ۱۳۹۴ با کاهش ۳/۴ درصدی نسبت به سال قبل مواجه شده و به عدد ۱/۲۸۳ رسید. کاهش شاخص قیمت این بخش عمدتا تحت تاثیر کاهش قیمت ماده معدنی سنگ آهن پدید آمده است.

در بخش "استخراج سرب و روی"، شاخص قیمت  در سال ۱۳۹۴، با کاهش ۷/۲۲ درصدی نسبت به سال قبل مواجه شده و به عدد ۵/۱۹۱ رسید. کاهش شاخص قیمت این بخش عمدتا تحت تاثیر کاهش قیمت ماده معدنی سنگ سرب و روی پدید آمده است.

[ منبع این خبر سایت مهر-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «جزئیات تورم بخش معدن در سال ۹۴» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X