سرافرازتصمیم های مهم را براساس نظر شخصی می گرفت/افراد دلسوز از صداوسیما رانده شدند

حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، عصر چهارشنبه(دیروز) در حکمی با پذیرش استعفای محمد سرافراز و تشکر از تلاشهای انقلابی و ارزشیِ وی، عبدالعلی علی‌عسگری را به ریاست سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران منصوب کردند.
به گزارش ایرنا، اکبر نصرالهی درباره عملکرد محمد سرافراز به عنوان رئیس سابق رسانه ملی و تغییر و تحولات شکل گرفته در این سازمان گفت: سرانجام بعد از شایعات فراوان و تکذیب های غیرحرفه ای و عجیب و 'سعید الصحاف وار' برخی از مدیران و معاونان صداوسیما مبنی بر اینکه هیچ تغییری اتفاق نخواهد افتاد، این بار هم مردم دریافتند به قول دوستی 'وقتی چیزی شدیدا تکذیب می شود ،اتفاق می افتد ' . اما ای کاش سرافراز ،« سرافراز» می رفت.
وی ادامه داد: اینکه آقای سرافراز بعد از حدود 18 ماه از صندلی ریاست ابر رسانه صداوسیما ،خداحافظی کرد جای بسی تاسف است اما باز هم از آنجایی که مردم و همکاران پرتلاش و فهیم رسانه ملی بیش از این متضرر نشدند ،جای شکر دارد .
این استاد دانشگاه ادامه داد: واقعیت این است آقای سرافراز با وجود حمایت های کم سابقه و شاید بی سابقه رهبر معظم انقلاب نه تنها نتوانست آنچه را که در حکم ایشان آمده است،محقق کند بلکه زیان هایی را متوجه سازمان و کشور کرده است .
نصرالهی تصریح کرد: شکست ایشان را باید از منظر ارتباطی تحلیل کرد؛ با توجه به ویژگی های مثبت بسیار زیاد سرافراز از جمله ساده زیستی ، دینداری ، روحیه و سابقه انقلابی و ارزشی و تجربه بسیار ارزشمند در پرس تی وی و العالم ، بسیاری از جمله من، امیدوار بودیم سرافراز بتواند اخبار را حرفه ای تر ، برنامه ها را کیفی تر ، سازمان را براساس برنامه منطقی چابک، اخلاق و شایسته سالاری را حاکم و در برخی از حوزه ها اقدام های خوب لاریجانی و ضرغامی را تکمیل کند.
وی اضافه کرد: همچنین انتظار داشتیم تعامل رسانه را با نخبگان ، مردم ، قوا و سایر ارکان نظام بهبود ببخشد و مشارکت آنان را برای رفع اشکالات جلب کند اما متاسفانه پل های ارتباطی مطمئن را تخریب و ارتباط خود را به حلقه افراد برون مرزی و برخی مدیران متوسط ، محدود کرد و تصمیمات بسیار مهم را براساس نظرات شخصی و یا براساس نظرات افراد با شایستگی ناکافی می گرفت و اجرایی می کرد.
این مدیر با سابقه رسانه ملی ادامه داد: به این ترتیب بسیاری از افراد دلسوز، باسواد و باتجربه یا از سازمان رانده شدند و یا چون امکان خدمتگزاری نیافتند، رفتند؛ درمقابل برخی از افراد معلوم الحال که خسارت های جبران ناپذیری را در مقاطع مختلف به سازمان و کشور وارد کرده اند همچنان بر مستند کار هستند .
نصرالهی درباره رئیس جدیدصدا و سیما نیز گفت: برای آقای عبدالعلی علی عسگری رییس جدید دعا می کنیم و امیدواریم برای اینکه سرافراز از سازمان برود، در تحقق توصیه های موکد مقام معظم رهبری تا دیر نشده ، اقدام کنند.
وی در پایان گفت: سرافراز آنچه را نباید می کرد، کرد و آنچه را که انتظار بود، به موقع انجام نداد و بعدا اگر می خواست هم نتوانست انجام دهد. برای ایشان هم دعا می کنیم.
سیام**7261 **1561

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سرافرازتصمیم های مهم را براساس نظر شخصی می گرفت/افراد دلسوز از صداوسیما رانده شدند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X