اختصاصي/ ديدار حجت الاسلام والمسلمين شهرستاني و معاون نخست وزير گرجستان در امور اديان

به گزارش «شيعه نيوز»، نماينده تام الاختيار آيت الله سيستاني با آقاي زازا واشاك مازده معاون نخست وزير و رييس آژانس اديان گرجستان در تفليس ديدار و در زمينه هاي مختلف گفتگو كردند.
در اين ديدار زازا واشاك مازده ضمن عرض خير مقدم به سيد جواد شهرستاني و هيئت همراه گزارشي از فعاليتهاي آژانس اديان ارائه كرد.وي با اعلام تاسيس اين آژانس در سال ٢٠١٤ تاكيد كرد: دولت گرجستان بر حفظ حقوق اديان تاكيد داشته و چهار دين اسلام، كاتوليك، ارامنه و يهود كه بيشترين اديان و مذاهبي هستند كه در زمان شوروي متضرر شده اند، از حمايت هاي دولت برخوردار هستند.
وي با بيان اينكه اسلام دومين دين در گرجستان است ، افزود: در جامعه اسلامي گرجستان شيعه و اهل سنت زندگي مسالمت آميزي دارند كه اين تنوع و همزيستي ويژگي قابل توجهي مي باشد.معاون نخست وزير گرجستان با تاكيد بر اينكه مقام هاي دولتي اعتقاد دارند كه اسلام سنتي هيچ ارتباطي با تروريست ندارد ، گفت: با وجود خشونت هاي ديني در جهان، گفتگو و نشست هاي بين اديان در گرجستان و همچنين روابط مناسب گرجستان با كشورهاي مسلمان همسايه  مي تواند الگوي مناسبي در جهان باشد.
زازا واشاك مازده افزود: ما اميدواريم با همكاري و مساعدت شما بتوانيم قدمهاي مثبتي در اين راستا برداريم.همچنين حجت الاسلام و المسلمين شهرستاني ضمن تقدير و تشكر از اقدامات دولت گرجستان و اداره مسلمانان در ايجاد فضاي زندگي مسالمت آميز بين اديان و مذاهب افزود:  ما در عراق نيز تا قبل از ٢٠٠٣ و سقوط صدام شاهد زندگي مسالمت آميز بين اديان و مذاهب مختلف بوديم . اما با ورود تكفيري هاي سلفي به جامعه اسلامي و خصوصا عراق دچار مشكلات متعددي شديم.
نماينده تام الاختيار آيت الله سيستاني با بيان يك نمونه از جرايم تكفيري ها در عراق ، قتل عام ١٧٠٠ نفر از جوانان دانشجو در حادثه اسپايكر را فقط بخاطر شيعه بودن آنها دانست و گفت: متاسفانه اتفاقات و فجايع اينچنيني نيز توسط رسانه هاي غربي پوشش داده نمي شود و تنها خواسته ما اين است كه اين حقايق به مردم جهان منتقل شود تا تفاوت هاي تكفيري ها با بقيه مسلمانان روشن گردد.
وي افزود:  ما همواره دعوت به محبت و اخوت مي كنيم و ارتباطات و نشست ها و گفتگوها قطعا مي تواند در اين راستا نقش بسزايي ايفا كند ولي دشمن هميشه به دنبال ايجاد اختلاف و مشكل تراشي مي باشد.
اختصاصي/ ديدار حجت الاسلام والمسلمين شهرستاني و معاون نخست وزير گرجستان در امور اديان
اختصاصي/ ديدار حجت الاسلام والمسلمين شهرستاني و معاون نخست وزير گرجستان در امور اديان
انتهاي پيام/٦٥٤

[ منبع این خبر سایت شیعه نیوز می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اختصاصي/ ديدار حجت الاسلام والمسلمين شهرستاني و معاون نخست وزير گرجستان در امور اديان» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت شیعه نیوز منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X