وزیر حج و نفت عربستان برکنار شدند/ تغییرات گسترده در ساختار حکومت

سلمان - محمد بن سلمان ملک سلمان پادشاه عربستان سعودی طی فرمانی بر اساس سند چشم انداز ۲۰۳۰ که اخیرا بن سلمان اعلام کرده بود، تعدادی از وزرا از جمله وزیر نفت، حج و وزیر بازرگانی را برکنار کرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری رسمی عربستان، ملک سلمان پادشاه این کشور طی فرمانی جدید تعدادی از وزیران از جمله وزیر حج و وزیر نفت را اخراج و تغییرات جدید را در طرح چشم انداز 2030 اعلام کرده است.

بر اساس این گزارش، ملک سلمان دستور برکناری «بندر حجار» وزیر حج این کشور را صادر و «محمد بنتن» به عنوان جایگزین وی معرفی شد.

در فرمان جدید عربستان همچنین «علی النعیمی» که بیش از دو دهه تصدی وزارت نفت این کشور را بر عهده داشته از این وزارتخانه برکنار شد  و «خالد الفالح» به عنوان وزیر جدید این وزارتخانه که به وزارت انرژی، صنایع و منابع معدنی تغییر نام داده است، انتخاب شد.

بر اساس این گزارش، پادشاه عربستان وزارت آب و برق را حذف و تغییراتی را در ساختار مجلس مشورتی اعمال کرده است.

در فرمان جدید پادشاه عربستان همچنین «توفیق الربیعه» وزیر بازرگانی و صنایع، «عبدالله المقبل» وزیر حمل و نقل برکنار و «سلیمان الحمدان» به عنوان وزیر حمل و نقل و «فوزان الربیعه» به عنوان وزیر بهداشت و «ماجد القصبی» به عنوان وزیر بازرگانی وسرمایه گذاری انتخاب شد.

در دستورات جدید اسم وزارت بازرگانی و صنایع به وزارت بازرگانی و سرمایه گذاری تغییر نام یافت و همچنین نام وزارت نفت و منابع طبیعی به وزارت انرژی، صنایع و منابع طبیعی تغییر پیدا کرد.

بر اساس فرمان جدید ملک سلمان نام وزارت حج به وزارت حج و عمره تغییر نام داد و دو وزارت خانه کار و امور اجتماعی در هم ادغام شدند.

انتهای پیام/

 

 

 

[ منبع این خبر سایت تنسیم-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «وزیر حج و نفت عربستان برکنار شدند/ تغییرات گسترده در ساختار حکومت» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X