اتمام پروژه های نیمه تمام بیرجند اولویت سال ۹۵ است

به گزارش خبرنگار مهر، علی ناصری صبح پنج شنبه در شورای اداری شهرستان بیرجند با اشاره به نامگذاری امسال به نام «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» اظهار کرد: بعد از ابلاغ دستورالعمل اقتصاد مقاومتی، وظایف و ماموریت هایی برای وزارتخانه های مختلف تعیین شده است.

وی با بیان اینکه وزارت کشور به جد بدنبال تهیه سند بنیادی اقتصاد مقاومتی هر استان است تا عملکردها با این سند تراز شود، بیان کرد: در استان خراسان جنوبی نیز از سال ۹۳ مقدمات ستاد اقتصاد مقاومتی شکل گرفت و در سال ۹۴ نیز به صورت رسمی ایجاد شده است.

فرماندار بیرجند با تاکید بر اینکه در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی از دستگاه های اجرایی شهرستان انتظار داریم که با ادارات کل ارتباط تنگاتنگی داشته باشند، عنوان داشت: دستگاه های شهرستان باید برش هایی که وزارتخانه تعریف کرده متناسب با شرایط شهرستان دریافت کنند.

ارزیابی دستگاه ها بر اساس حرکت بر مبنای اقتصاد مقاومتی

ناصری یکی از ملاک های ارزیابی دستگاه ها در سال جاری را حرکت بر مبنای سند اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و گفت: باید در پایان سال به مردم اعلام کنیم که برنامه های ما در این حوزه چه خروجی قابل اندازه گیری برای مردم داشته است.

وی ادامه داد: در این راستا به صورت مستمر پایش هایی از دستگاه های شهرستانی با همراهی ادارات کل انجام خواهد شد.

فرماندار بیرجند تاکید کرد: با توجه به اینکه بیرجند مرکز استان است شرایط خاص خود را دارد که باید در رسیدگی به برنامه ها و عمل به آن جدی باشیم.

وی با بیان اینکه برنامه هایی که برای استان و شهرستان تعریف می شود خارج از وظایف روزمره هر دستگاه است، بیان داشت: باید به دنبال راه ها و برنامه هایی باشیم که ما در رسیدن به اهداف دستگاه سرعت ببخشد.

فرماندار بیرجند، اتمام پروژه های نیمه تمام را یکی از اولویت های امسال عنوان کرد و گفت: همه باید تلاش کنند تا پروژه های نیمه تمام شهرستان یا در سال جاری به اتمام یا به نقطه ای برسد که طی یک یا دو سال به بهره برداری برسد.

ناصری با بیان اینکه در حال حاضر مسئله کمبود آب در استان جدی است، گفت: طرح انتقال آب به استان یک طرح بلند مدت بوده اما وظیفه ما حراست و حفظ منابع آبی موجود است.

ضعف ادارات شهرستان در مباحث ایمنی

وی، دشت بیرجند را یکی از دشت های بحرانی استان برشمرد و افزود: نیاز است که در درجه اول با مشارکت مردم صرفه جویی و کاهش مصرف در اولویت فعالیت ها قرار گیرد و دستگاه ها به عنوان وظیفه عمومی خود کمک به این موضوع را در اولویت کاری خود قرار دهند.

فرماندار بیرجند ادامه داد: در حال حاضر از نظر کمبود آب  در وضعیت بحرانی هستیم در همین راستا نیاز است که برنامه های خود را فشرده کنیم تا با بحران جدی تر روبه رو نشویم.

ناصری، اصلاح الگوی کشت و جایگزین کردن کشت های مناسب را یکی از نیازهای اولیه برای کاهش مصرف آب عنوان کرد و گفت: نیاز است که برای تحقق این امر مردم و همه دستگاه ها همکاری کنند.

وی همچنین بر لزوم رعایت نکات ایمنی در ادارات تاکید کرد و گفت: در حال حاضر مباحث ایمنی در ادارات شهرستان با ضعف هایی روبه رو است که باید در یک زمان مشخص این ضعف ها برطرف شود.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اتمام پروژه های نیمه تمام بیرجند اولویت سال ۹۵ است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X