رونمایی از ۴ کتاب عالم کرمانشاهی در نمایشگاه کتاب تهران

به گزارش خبرگزاری مهر، همزمان با بيست و نهمين دوره نمايشگاه بين المللی كتاب ۹۵ تهران با حضور دوستداران علم و كتاب نشست سپاس از حجت الاسلام و المسلمين محمد جواد مهری و رونمايی از چهار كتاب جديد وی برگزار شد.

اين ۴ اثر جديد با عناوين ذيل الذكر به چاپ رسيده و در اختيار علاقمندان قرار گرفتند:

۱. پرچمدار معارف علوی در عصر قاجار كه شامل چهار فصل است و به گوشه ای از زندگانی آقا محمد علي كرمانشاهی فرزند وحيد بهبهاني و سر سلسه خاندان آل آقا  در كرمانشاه پرداخته است، همچنين راجع به كرمانشاه در عصر قاجار و زندگاني شيخ علي خان زنگنه حاكم وقت كرمانشاهان در عصر آقا محمد علي نكات جالب و خواندنی روايت شده.

۲. مقدس اردبيلی دوم در ديار كرمانشاهان كه شامل پنج فصل است در اين كتاب به برش هايي از زندگانی ملا عبدالله بشروی ملقب به فاضل تونی كه پس از ۳۴۲ سال قبرش در كرمانشاه كشف شد و همچنين فرزندان و معاصرين وی مخصوصا نواده اش استاد بديع الزمان فروزانفر پرداخته است و به صورت مفصل اوضاع سياسی كرمانشاه در عصر صفوي و همين طور راجع به ايل زنگنه نكات جالبي روايت شده است.

۳. مردی از تبار زيد شهيد در ديار كرمانشاهان كه شامل سه بخش است و شرح حال آيت الله سيد مرتضي نجومي و خاندان وی را روايت مي كند. اين كتاب دربرگيرنده ۴۰ پرسش و پاسخ از محضر آيت الله نجومي به انضمام اجازات ، وصيت نامه و تصاويری از معظم له است.

لازم به ياد آوری است اين سه كتاب توسط انتشارات كوثر چاپ و منتشر شده است.

۴. درسنامه ولايت فقيه؛ اين كتاب كه در شانزده درس تدوين شده است، انديشه سياسي اسلام در عصر غيبت و پاسخ به شبهات آن را روايت مي كند كه توسط انتشارات بوستان كتاب قم چاپ و منتشر گرديده است و شايد بتوان گفت اولين كتابي است كه در باره ولايت فقيه بصورت درس نامه جداگانه و كاملا فني و تخصصي تدوين گرديده است.

گفتنی است از همين نويسنده تاكنون بيش از ۴۰ جلد كتاب به چاپ رسیده و منتشر شده است. با اين حال به علاوه چهاركتاب مذكور، امروز از چهل و چهارمين كتاب وی رونمايی شد.

حجت الاسلام مهری دارای دكتري تاريخ اسلام و پژوهشگر حوزه تاريخ و علوم سياسی است و در سال ۱۳۸۳ به عنوان محقق و پژوهشگر نمونه كشوری انتخاب شده است و تا كنون راجع به تاريخ محلی كرمانشاه و مفاخر اين سامان پنج عنوان كتاب از وی به چاپ رسيده است.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رونمایی از ۴ کتاب عالم کرمانشاهی در نمایشگاه کتاب تهران» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X