اجرای طرح ملی بنا از برنامه های صندوق بیمه اجتماعی روستاییان است

محمد پوستین دوز، روز پنجشنبه در جلسه ستاد راهبردی توسعه بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر شهرستان بیرجند افزود: طرح یادشده شامل جمع آوری همه پرونده ها از کارگزاری های این صندوق، ساماندهی سوابق بیمه ای ،الکترونیکی شدن پرونده ها و صدور کارنامه سوابق بیمه است.
وی اظهار کرد: این صندوق در سراسر کشور با 300 نفر نیروی انسانی فعالیت می کند، فعالیت در این بخش نوعی کار جهادی است.
وی یادآور شد: تعامل و همکاری با همه دستگاه های اجرایی از مهم ترین برنامه های ماست، مسئولان خراسان جنوبی هم با صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر استان همکاری کنند.
وی ادامه داد: در رابطه با مقوله بیمه اجتماعی، طبق اصل 29 قانون اساسی، تامین اجتماعی حق همگانی هست، دولت موظف است از طریق منابع عمومی آن را اجرا کند.
وی اضافه کرد: در سال جاری با توجه به تاکید مقام معظم رهبری به بحث اقتصاد مقاومتی، فصلی جدید در برنامه های این صندوق، از طریق ساماندهی، نظارت و رتبه بندی بر کارگزاری ها رقم می خورد.
هم اکنون 6 میلیو ن و300 هزار خانوار عشایری و روستایی و بیش از سه هزار کارگزار بیمه ای زیر پوشش این صندوق هستند .
همچنین مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر خراسان جنوبی گفت: از زمان تاسیس این صندوق در سال 1389تاکنون بیش از 31 هزار خانوار استان از مزایای بیمه برخوردار شدند.
ابوالفضل فرج زاده افزود: از لحاظ درصد جذب افراد در صندوق مذکور شهرستان بشرویه با 80 درصد جمعیت مشمول، در ردیف نخست و بیرجند با 26 درصد جمعیت مشمول، در پایین ترین ردیف قرار دارد.
وی اظهار کرد: در حال حاضر 60 کارگزار در سطح استان کار بیمه روستاییان و عشایر را انجام می دهند.
وی اظهار کرد: یکی از مزایای بیمه روستاییان و عشایر، بیمه بازنشستگی است که بیمه شده با حداقل 65 سال سن و با 15 سال سابقه بیمه در زمان از کارافتادگی و تایید این موضوع توسط کمیسیون پرشکی می تواند از مزایای صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستاییان و عشایر بهره مند شود.
خراسان جنوبی حدود 800 هزار نفر جمعیت دارد، 43 درصد آن ،ساکن روستاها هستند.
2047/7559/

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اجرای طرح ملی بنا از برنامه های صندوق بیمه اجتماعی روستاییان است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X