پای صدها شهروند اندونزی به اوراق پاناما باز شد

به گزارش ایرنا، وزیر دارایی اندونزی به اداره مالیات این کشور دستور داده است نام افردی را که نام آنها در اوراق پاناما ذکر و تلاش داشتند فرار مالیاتی انجام دهند، مورد مداقه قرار دهد.
نشت اخیر میلیون ها سند شرکت حقوقی پانامایی 'موساک فونسکا' موسوم به 'اوراق پاناما'، حساسیت افکار عمومی و کشورهای جهان را در مورد گریزگاه های مالیاتی و گستره فساد مالی در اشکال مختلف از جمله پولشویی و فرار مالیاتی بشدت افزایش داده است.
اسناد یاد شده نشان می دهد چگونه برخی از ثروتمندترین و قدرتمندترین افراد جهان دارایی هایشان را در کشورها و یا مناطقی که گریزگاه های مالیاتی شناخته می شوند به اشکال مختلف از جمله با تاسیس شرکت های صوری پنهان کرده اند.
'کن دویجوگیاستدی' رئیس اداره مالیات اندونزی روز پنجشنبه در نشستی خبری گفت که در اوراق پاناما نام یکهزار و 10 نفر از مردم اندونزی و 28 شرکت برای راه اندازی شرکت های صوری در خارج از کشور ذکر شده است.
وی گفت که ماموران مالیاتی پس از بررسی حدود 800 نام متوجه شدند 272 نفر از آنها هویت مالیاتی دارند و نام های دیگر هنوز در حال بررسی است.
این مقام اندونزیایی اعلام کرد که 78 نام در این بین شناسایی شده که اداره مالیات نامه درخواست تجدیدنظر در گزارش مالیاتی آنها را صادر کرده است.
براساس گزارش رسانه های محلی اندونزی، وی حاضر به افشای میزان بدهی این 78 نفر به دولت براساس یافته های اداره مالیات نشد.
اندونزی به عنوان بزرگترین اقتصاد جنوب شرق آسیا امسال با کمبود درآمد مواجه است و در حال برنامه ریزی برای افزایش درآمدهای ناشی از مالیات است.
رئیس اداره مالیات اندونزی که به تازگی در این ست گمارده شده است در تلاش برای شناسایی بیشتر افرادی است که باید مالیات پرداخت کنند. حدود 27 میلیون مالیات دهنده در اندونزی ثبت شده که این میزان باید بیش از 120 میلیون واجد شرایط از جمعیت 250 میلیون نفری باشد.
دولت اندونزی قصد اجرای یک برنامه عفو مالیاتی و دریافت مالیات با نرخ پایین به منظور فرهنگ سازی در این زمینه دارد.
این طرح بحث برانگیز که قرار بود اوایل سال جاری میلادی اجرایی شود توسط مجلس به تعویق افتاد و بسیاری از تحلیلگران معتقدند این برنامه ممکن است تا اواخر سال اجرایی شود.
آساق***1611

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پای صدها شهروند اندونزی به اوراق پاناما باز شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X