رفتار فرزندان باید به طور مستمر آسیب شناسی شود

به گزارش خبرنگار ایرنا، باقر بهاری روز پنجشنبه در جمع تعدادی از اولیای دانش آموزان دوره متوسطه دوم شهر بیجار با اشاره به حساسیت سنی و انتظارات بلند جوانان که حسب اقتضای سنی آنان به وجود می آید اظهار کرد: جوانان دارای روحیات و لایه های گوناگون رفتاری و درونی هستند که کشف این دنیای ژرف بسیار سخت است.
این استاد مشاوره دانشگاه های بیجار خاطرنشان کرد: هنر نمایش ظرفیت و تاثیرگذاری خوبی برای انتقال بسیاری از پیام ها برای جوانان به صورت غیر مستقیم دارد.
وی ضمن توصیه به تداوم برگزاری این نوع برنامه های بصیرت بخشی و مناسب سن و درک دانش آموزان تاکید کرد نمود: پدر و مادر خانواده باید توجه داشته باشند، تمام رفتارهای آنان در ذهن فرزندانشان نقش می بندد و در وقت و اقتضای زمان، مکان و رشد فکری درآینده ظهور پیدا می کند.
** آسیب شناسی رفتار جوانان باید در سبد خانوار قرار گیرد
کارشناس ارشد مرکز مشاوره خانواده در بیجار به تشریح موضوع تئاتر درمانی پرداخت و بر استفاده از ظرفیت هنر نمایش و فضای مناسب و جذاب آن برای انتقال پیام های مشاوره ای به جوانان و خانواده ها تاکید کرد.
وی گفت: سخنرانی از تاثیر گذاری کمتری نسبت به هنرنمایش و بخصوص تئاتر در بین نوجوانان و جوانان برخوردار است.
او اظهار کرد: اولیای خانواده موضوع برخورد عالمانه و سازنده که نیاز به همفکری و کسب دانش روز از کارشناسان مربوطه و منابع علمی و تربیتی مطمئن دارد را درسبد خانواده خویش قراردهند.

** خانواده ها با کارشناسان تربیتی ارتباط بیشتری داشته باشند
در ادامه این نشست کارشناس امور تربیتی آموزش و پرورش بیجار نیز اظهار کرد: تجربیات و ارتباط کاری ما با دانش آموزان این موضوع را بطور قطع تایید کرده است که مسائل تربیتی از لایه های مختلف پیدا و پنهان زیادی برخوردار است، نباید به تنهایی و برای همه دانش آموزان یک نسخه پیچید.
محسن رحمانی به تخصصی تر شدن امور در دنیای امروز نسبت به گذشته اذعان نمود و تاکید کرد: نیاز به استفاده از زبان هنر، ظرفیت های جدید فضای مجازی و دیگر روش ها برای اجرای یک برنامه خوب و کسب موفقیت در آن بسیار بیشتر از گذشته شده است.
این کارشناس امور تربیتی که توانسته است با ارائه نمایش های موفق در سطح استان کردستان، رتبه های برتر نمایشنامه نویسی و کارگردانی نمایش های عروسکی را کسب نماید تاکید نمود: والدین علاوه بر استفاده از ظرفیت بنیان های خانوادگی، باید از دانش روز و هنر که تاثیر گذاری بیشتری دارد بهره گیرند.
** همفکری و تبادل اطلاعات بین اولیا و مربیان ضروری است
این پیشکسوت امور تربیتی و روانشناس مدارس شهرستان بیجار با بیان اینکه دسترسی نوجوان و جوان در دنیای امروز به اطلاعات علمی و عمومی، در بسیاری موارد از اولیا و مربیان جلوتر است، ادامه داد: بنابراین برای جلوگیری از تاثیر مخرب هجمه های فرهنگی دشمنان، مسوولین مدرسه و خانواده ها باید هرچه بیشتر با یکدیگر همفکری و تشریک مساعی داشته باشند.
** تقویت اراده مقابله جوان با هجمه های بیگانه اولویت امروز است
رحمانی به ضرورت تقویت اراده نوجوان و جوان در مقابل آنچه که وی آنها را ناهنجاری خواند تاکید نمود و گفت: تلاش می شود این حس در بین دانش آموزان نهادینه گردد و به ایمان و یقین درونی تبدیل شود تا برای همیشه او را مصون از هر نوع مسمومیتی نماید.
در ادامه این نشست، تئاتر 'دربه در' کاری از هنرمندان مجرب بیجار و با محوریت ارتقای اراده، برای اولیای حاضر در نشست اجرا گردید.
در ادامه این نشست کارشناسان و برخی از اولیا به تجزیه و تحلیل مفاهیم و محتوای تربیتی، اخلاقی، تقویت اراده و ارتقای سطح نگاه خانواده در برابر رفتارهای جدید در جامعه که در این نمایش نیز مطرح شد پرداختند.

** والدین نسبت به فرزندان خویش احساس خطر بیشتری داشته باشند
یکی از اولیای دانش آموزان و کارمند یکی از ادارات بیجار در خصوص برگزاری این نوع نشست ها به خبرنگار ایرنا گفت: حقیقت امر این است که علم و مسائل تربیتی روز نسبت به دوران تحصیل و حتی دوران دانگشاهی گذشته تغییرات زیادی کرده است و درک این وضعیت به علوم و فنون جدید نیاز دارد.
جبرئیلی به فرمایش حضرت علی (ع) که در رابطه با فرزند زمان خویش بودن است، اشاره کرد و افزود: این فرمایش از ناگفته های بسیار نغز و گهرباری برخوردار است و من در این نشست به برخی از واقعیت های نهفته در این فرمایش رسیدم.
وی در خصوص ارتباط خود با مدرسه گفت: تا کنون در حد کسب اطلاع از نمرات و پیشرفت تحصیلی بوده است و به نظرم باید به مسائل دیگری مانند، ارتباطات اجتماعی، شناخت دوستان و نوع تفریحات ، شناخت بیشتر از فضای مجازی که با آن در ارتباط است و سرگرمی های اوقات فراغت وی بیشترتوجه نمایم.
وی ادامه داد: در واقع امروز نسبت به کوتاهی در تربیت بهتر وی احساس خطر کردم.
این نمایش چندی پیش نیز در سنندج با گروه های دیگر تئاتر شهرستان های استان کردستان به رقابت پرداخت.
پارسا فریدونی و صحت فیروز در رقابت های استانی این نمایش، موفق شدند به عنوان های بازیگر اول استان و طراح برتر صحنه نمایش استان کردستان دست یابند.
حدود 12هزار دانش آموزان در حال حاضر در شهرستان بیجار به تحصیل اشتغال دارند.
جوانان این شهرستان دارای استعدادهای بالقوه هنری قابل توجهی هستند و اکنون بسیاری از هنرمندان مشهور کشوری از دیار کهن بیجار گروس برخواسته اند.
7350/6108

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رفتار فرزندان باید به طور مستمر آسیب شناسی شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X