بازنگری در قانون مبارزه با مواد مخدر ضروری است

به گزارش خبرنگار ایرنا، صادق سروری روز پنجشنبه در آئین اختتامیه پنجمین جشنواره نوجوان سالم افزود: پیشنهاد بازنگری در قانون مبارزه با مواد مخدربه مرکز ارائه شده و انتظار می رود وزارت آموزش و پرورش هم با جدیت موضوع را پیگیری کند.
وی با اشاره به این که سازمان بهزیستی ساختار حمایتی دارد و نمی تواند در آموزش و پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر آن طور که لازم است عمل کند، اظهار کرد: آموزش و پرورش ساختار آموزشی و فرهنگی دارد بهتر می تواند در این زمینه ایفای نقش کند.
وی با اشاره به نقش و تاثیر بسیار مهم معلمان و مربیان در دانش آموزان بیان کرد: نگرانی ما در جامعه از جوانان و هدف دشمنان و مافیای مواد مخدر هم آلوده کردن جوانان می باشد که بیشتر جوانان کشور هم با آموزش و پرورش سر و کار دارند و این وزارتخانه می تواند با فرهنگ سازی نقشه بدخواهان ملت را خنثی نماید.
سروری جوانان را آینده سازان و سرمایه های عظیم کشور دانست و اضافه کرد: زنان نیز به عنوان تولید کنندگان نسل آینده امروز بیشتر در معرض تهدید هستند و الویت ما باید مواظبت و پیشگیری از مبتلا شدن این دوقشر به این بلای خانمانسوز باشد.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان شصریح کرد: مواد مخدر امروز در کشور اولین آسیب اجتماعی است و باید همه مردم با احساس مسئولیت وهمکاری با دستگاهها و نهادها از تبدیل آن به یک بحران جلوگیری کنند.
وی با بیان این که متاسفانه سه درصد جمعیت کشور اعتیاد به مواد مخدر دارند، گفت: این 97 در صد جمعیت سالم کشور هم نیاز به اطلاع رسانی و دانش افزایی دارند تا گرفتار این مواد افیونی نشوند.
وی پیشگیری، آموزش و فرهنگ سازی را سه عنصر مهم در مبارزه با مواد مخدر عنوان کرد و افزود: پنهان کاری، کتمان کاری و جزیره ای عمل کردن درد را دوا نمی کند و باید واقعیت جامعه را دید و برای حل معضل آن برنامه داشت.
معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل هم در این مراسم گفت: سه هزارو 200 اثر به پنجمین جشنواره نوجوان سالم در سطح استان ارسال شده بود که رشد 25 درصدی را نسبت به سال های قبل نشان می دهد.
علیرضا گلشن افزود: از این تعداد 120 اثر بعد از داوری در حوزه های گوناگون به عنوان منتخبین استان تجلیل می شوند و آثار برگزیده به دبیرخانه کشوری جشنواره نوجوان سالم ارسال خواهد شد.
قرائت پیام معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش توسط ناظر وزارتخانه، اجرای سرود، پخش کلیپ و تجلیل از برگزیدگان از دیگر قسمت های این جشنوار بود.
6130/6016

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بازنگری در قانون مبارزه با مواد مخدر ضروری است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X