خدمات ورزشی باید در قالب بخش خصوصی به جامعه ارائه شود

به گزارش ایرنا مهدی نمازی زاده روز پنجشنبه در همایش ملی تربیت بدنی و علوم ورزشی در سالن اجتماعات علامه شهیدی دانشگاه آزاد بروجرد افزود: متاسفانه در طبقه بندی مشاغل در کشور تعبیری از علوم ورزشی وجود ندارد و خدمات این علوم فقط به تربیت استاد برای دانشگاه ها اختصاص یافته است.
وی افزایش بینش و تعهد در ورزش را ضروری خواند و اظهار کرد: رشته تربیت بدنی روی سقفی قرار دارد که ستون های بسیاری آن را نگهداری می کنند که هر ستون شاخه ای از علوم پایه، پزشکی و فنی و مهندسی است.
پدر تربیت بدنی آکادمیک ایران افزود: اگر بخواهیم علم تربیت بدنی و ورزش را در مواجه با علوم انسانی قرار دهیم دچار بحران هویتی این علم می شویم.
وی با اظهار تاسف از بی توجهی والدین به ورزش فرزندان گفت: کم توجهی مدارس به ورزش و علوم ورزشی از چالش های بزرگ کشور در زمینه ورزش است.
نمازی زاده افزود: ورزش باستانی نمایی از مذهب و ورزش ماست که با معرفی و ترویج آن می توان این ورزش را به عنوان یک ورزش حرکتی بسیار خوب به جهانیان معرفی کرد.
وی اظهار کرد: ورزش باستانی دارای ظرفیت های بالایی است که می توان با استفاده از آن، استعدادهای ورزشی جوانان را فعال کرد.
تجلیل از هشت تن از پیشکسوتان ورزشی کشور و خانواده مرحوم محمدعلی نوروزیان دوچرخه سوار ملی پوش کشور از دیگر بخش های این همایش بود.
7190/3022

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «خدمات ورزشی باید در قالب بخش خصوصی به جامعه ارائه شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X