جهت حرکت انقلاب اسلامی ایران جهانی است

عبد الناصر ابو شریف محمد سعید جاموس، روز پنجشنبه در بیرجند به خبرنگاران افزود: حضرت امام ( ره ) مهمترین شخصیت قرن گذشته است و توانست اسلام را در دوره جدید بدون تعصب قومی و مذهبی احیا کنند.
وی ادامه داد: امام خمینی ( ره ) ندای بیداری اسلامی را برای تمام امت مسلمان به صدا در آوردند و نفوذ کلام ایشان به تمام جهانیان رسید.
وی عنوان کرد: زمانی که نوجوان بود انقلاب اسلامی در ایران پیروز شد، ارتباط وجدانی بین ضمیرش و انقلاب را حس می کند و این علاقه و ارتباط تا امروز باقی و پایدار مانده است.
به گفته وی انقلاب اسلامی ایران تاثیر زیادی بر مساله فلسطین از ابتدا تاکنون گذاشته است طوری که ابتدا بعضی از روستاها و شهرهایی که اسراییل اشغال کرده بود، باید شهروند اسراییلی می شدند اما بیداری اسلامی در شالوده آنها نقش بست و تاکنون این افراد در مبارزه با رژیم غاصب صهیونیستی هستند.
وی اظهار کرد: تعداد زیادی از شهرها و روستاهای فلسطینی که مسلمان نبودند بعد از انقلاب اسلامی در ایران ،گرایش به اسلام پیدا کردند و این یکی از دغدغه اسراییل از جمهوری اسلامی ایران است.
وی ادامه داد: شهری مانند مثل « ام الفتح» که 100 درصد جمعیت آن به جریان کمونیستی متصل بودند در آستانه پیروزی انقلاب بیش از 85 درصد آنها به دین اسلام گرویدند و این نشانگر الگو پذیری جهانیان از انقلاب اسلامی در ایران است.
نماینده جنبش اسلامی فلسطین در ایران با اشاره به اعتقاد حضرت امام ( ره ) به وحدت امت اسلامی گفت: امروزه فرموده ایشان که طرح غربی همان طرحی است که در مقابل اسلام قرار دارد به وضوح دیده می شود.
وی میهمان ویژه هفته فرهنگی فلسطین در خراسان جنوبی بود.
دیگر میهمانان ، حسن رویوران ( کارشناس امور خاورمیانه و نماینده جمعیت دفاع از مردم فلسطین)، ناصر ضرابی ( دبیر دفتر بیداری اسلامی حوزه هنری انقلاب اسلامی ) بودند.
از برنامه های مهم این هفته فرهنگی می توان به نمایشگاه کتاب فلسطین، برگزاری نمایشگاه فلسطین از بحر تا نهر، افتتاح نمایشگاه فرهنگی هنری فلسطین محور مقاومت، اکران فیلم با موضوعیت مقاومت فلسطین و ایستگاه نقاشی کودک و نوجوان با موضوع کودکان فلسطینی نام برد.
هفته فرهنگ فلسطین همزمان با روز مبعث رسول اکرم(ص)،( 16تا 24 اردیبهشت) برای اولین بار در استان برگزار شد.
2047/3215/

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «جهت حرکت انقلاب اسلامی ایران جهانی است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X