آمادگی وزارت آموزش و پرورش برای صدور مجوز مدرسه فوتبال/فعالیت 13 هزار کانون ورزشی برون و درون مدرسه‌ای در کشور

مهرزاد حمیدی معاون وزیر آموزش و پرورش از فعالیت ۱۰ هزار کانون ورزشی درون مدرسه‌ای و ۳ هزار کانون ورزشی برون مدرسه‌ای در کشور خبر داد و گفت: وزارت آموزش و پرورش آمادگی دادن مجوز مدرسه فوتبال از ابتدایی تا دوم متوسطه را دارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج، مهرزاد حمیدی صبح امروز در همایش ملی فوتبال پایه در تالار شهیدان نژادفلاح که با حضور رئیس آکادمی ملی فوتبال ایران، مدیرکل ورزش و جوانان استان البرز، ریاست فدراسیون فوتبال و جمعی از مربیان  فوتبالی از سراسر کشور در حال برگزاری است، با قدردانی از برگزارکنندگان این همایش اظهار داشت: فردی که از سواد خواندن و نوشتن بازمانده است، با تأخیر می‌تواند آن را شروع کند و به نتایج عالی برسد.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه این درحالی است که اگر دوران سواد حرکتی بگذرد دیگر نمی‌توان آن را جبران کرد، افزود: کودکان و نوجوانانی که زمان سواد حرکتی‌شان به تأخیر بیافتد، حتی با وجود بهترین مربیان دیگر نمی‌توان آن را جبران کرد.

وی با اشاره به اینکه زمان سواد حرکتی، زمانی است که فرد بتواند بنیادهای حرکتی را بیاموزد، گفت: می‌توان از این فرد توقع قهرمانی کشور را داشت.

حمیدی با بیان اینکه اگر در دوره سواد حرکتی فرد آموزش کافی را ندیده باشد، به هیچ وجه نمی‌تواند فوتبالیست شود، افزود: در حال حاضر  سواد فوتبال به عنوان سواد حرکتی توسط مربیان مدارس فوتبال کشور به نوجوانان آموزش داده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه میدان‌دار سواد حرکتی در حوزه فوتبال مربیان پایه فوتبال کشور هستند، گفت: افتخارات آینده فوتبال کشور از فوتبال پایه رقم می‌خورد.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش افزود: مدارس فوتبال ساماندهی شد و یک جریان ملی و غربالگری ملی در این حرکت ساختار یافته یکپارچه کشوری اجرا شده است.

حمیدی با اشاره به اینکه جمعی که در حال حاضر در سالن است در 4 الی 5 سال قبل به صورت فردی و پراکنده بوده‌اند، گفت: در حال حاضر یک جمع یکپارچه هدفمند با راهبری قبلی در حوزه فدراسیون فوتبال اتفاق افتاده که بنده امید آینده در این حوزه برای فوتبال را دارم.

وی با بیان اینکه در حوزه بحث مسائل پرورش و شناسایی استعداد، فوتبال باید از سن 5 تا 6 سالگی شروع شود، افزود: در این سنین فرد کم‌کم مهارت‌های بنیادی را یاد گرفته و بر خود و حرکت بدن خود تسلط پیدا کرده و با توپ رفیق می‌شود.

حمیدی با اشاره به اینکه اگر می‌خواهیم در آینده فوتبالیست‌های با معرفت داشته باشیم، باید در کنار مهارت حرفه‌ای معرفت هم به آنان آموزش داده شود، گفت: یک مربی حاذق می‌تواند این امر را در وجود فوتبالیست نهادینه کند.

وی با بیان اینکه وزارت آموزش و پرورش آمادگی ظرفیت وزارت را در حوزه کانون‌های ورزشی برای اینکه اماکن فوتبال را به صورت کانون تعریف کند، دارد، افزود: 10 هزار کانون ورزشی درون مدرسه‌ای و 3 هزار کانون ورزشی برون مدرسه‌ای وجود دارد.

حمیدی با اشاره به اینکه وزارت آموزش و پرورش آمادگی دادن مجوز مدرسه فوتبال از ابتدایی تا دوم متوسطه را دارد، گفت: دانش‌آموزانی که در دوره ابتدایی مدرسه فوتبال آموزش می‌بینند باید هفته‌ای 8 ساعت تمرین فوتبال داشته باشد.

وی با بیان اینکه وزارت آموزش و پرورش به علاقه‌مندانی که در این زمینه سرمایه گذاری کنند مجوز و کمک می‌دهد، افزود: وزارت آموزش و پرورش آمادگی خرید خدمات آموزشی در این مدارس را دارد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آمادگی وزارت آموزش و پرورش برای صدور مجوز مدرسه فوتبال/فعالیت 13 هزار کانون ورزشی برون و درون مدرسه‌ای در کشور» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X