پیشروی ارتش سوریه در زبدین و تسلط بر مزارع رکابیه در حومه دمشق

به گزارش ایرنا، نیروهای ارتش سوریه توانستند درعملیاتی موفقیت آمیز و پس از درگیری شدید با گروه های تروریستی در شهرک زبدین پیشروی کنند و نقاط راهبردی و مهمی را از تصرف تروریست ها آزاد کنند.
ارتش سوریه با این پیشروی توانست خود را از محور رکابیه بیش از پیش به مزارع زبدین و شهرک دیرالعصافیر نزدیک کند.
یگان هایی از ارتش سوریه پیشتر موفق شده بودند مزارع رکابیه را آزاد کرده و بر مسیر تدارکاتی تروریست ها به داخل دیرالعصافیر تسلط یابند.
برخی از اطلاعات میدانی نیز از نفوذ یک یگان ویژه از ارتش سوریه به داخل دیرالعصافیر و تسلط بر چند مجتمع مسکونی پس از کشتن 10 تروریست خبر می دهند.
درمحور روستای 'بالا' نیز نیروهای ارتش سوریه10 تونل متعلق به تروریست ها که به عنوان مسیر تدارکاتی آن ها به حرستا و زینه منتهی می شد را منفجر کردند.
این منطقه همچنان شاهد درگیری های روزانه میان ارتش و تروریست هاست و توپخانه هردو طرف درحال کوبیدن محل درگیری است و جنگنده های ارتش سوریه نیز نقش مهمی در پشتیبانی ارتش دراین منطقه ایفا کردند.
غوطه شرقی از چند روز گذشته شاهد درگیری شدید و خونین گروه تروریستی جیش الاسلام ازیک طرف و فیلق الرحمن و جیش الفسطاط از طرف دیگر است.
این درگیری ها تاکنون 100 کشته از هر دو طرف درپی داشته است و هم اکنون میانجیگری عناصر با تجربه تر تروریست ها در غوطه برای پایان درگیری به شرط عقب نشینی گروه تروریستی جیش الاسلام از شهرک مسرابا درجریان است.
در روزهای گذشته گروه تروریستی جیش الاسلام پس از سیطره بر دو شهرک 'مدیرا' و 'مسرابا' 50 عضو گروه های 'جیش الفسطاط' و 'فیلق الرحمن' را به اسارت گرفت.
در این درگیری شماری از نیروهای دوطرف کشته و زخمی شدند.
همزمان با شدت یافتن درگیری ها میان تروریستها، جنگ اتهام به مزدوری نیز میان آن ها بالا گرفته است.
'ابو النور مسرابا' یکی از سرکردگان جیش الاسلام دیروز 'فیلق الرحمن' را به مزدوری برای آمریکا متهم کرد.
وی گفت: فیلق الرحمن از گروه های تحت فرمان اتاق عملیات 'موک' در اردن است که توسط آمریکا اداره می شود.
ابو النور دلیل حمله به این گروه تروریستی را تلاش فیلق الرحمن برای جمع کردن نیرو و تجهیزات به منظور حمله به جیش الاسلام عنوان کرد.
گروه های تروریستی در غوطه شرقی تاکنون بارها بر سر نحوه تقسیم کمک های مالی خارجی با هم درگیر شده اند و علاوه بر کشته شدن بسیاری از نیروهای آن ها، شهروندان این مناطق نیز قربانی و خانه های آن ها ویران شده است.
6116**1856

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پیشروی ارتش سوریه در زبدین و تسلط بر مزارع رکابیه در حومه دمشق» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سایر منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X