معاون وزیر آموزش و پرورش : 13هزارکانون ورزشی دانش آموزی در کشور فعال است

به گزارش ایرنا ، مهرزاد حمیدی روز پنجشنبه در نخستین همایش مربیان فوتبال پایه کشورکه با حضور 700 مربی در سالن شهیدان ن‍ژاد فلاح کرج برگزارشد، افزود: از این تعداد 10هزار کانون ورزشی درون مدرسه ای و سه هزار کانون ورزشی برون مدرسه ای است.
وی خطاب به مربیان ورزشی مدارس گفت: ما فقط مسئول مهارت و سواد درفوتبال نیستیم بلکه در کنار این موارد باید معرفت شناسی، اخلاق ، اعتماد به نفس، قدرشناسی و حس مسئولیت پذیری را به آینده سازان انتقال داد.
حمیدی ادامه داد: یک مربی خوب می تواند در عمق وجود یک فوتبالیست تاثیرمثبت بگذارد و امروز در حوزه فوتبال شاهد قهرمانانی هستیم که الگو برای جوانان کشور هستند.
معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: این وزارتخانه آماده صدور مجوز تاسیس مدارس فوتبال ازمقطع تحصیلی ابتدایی تا متوسطه دوم برای بخش خصوصی است.
حمیدی اضافه کرد: سرمایه گذاران در این بخش می توانند برای دریافت مجوز به وزارت آموزش و پرورش مراجعه کنند و این وزارتخانه با آنان همکاری لازم خواهد داشت.
معاون وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: حتی این وزارتخانه آماده خرید خدمات از سرمایه گذاران بخش خصوصی در مدارس فوتبال است.
حمیدی افزود: امروز سواد حرکتی و ورزشی از جمله در بخش فوتبال لازمه نسل نوجوان و جوان کشور است.
وی خاطرنشان کرد: اکنون فوتبال را باید از شش سالگی آغاز کرد و مهارت های بنیادی را باید به کودکان آموزش داد .
همایش مربیان فوتبال پایه کشور تا عصر امروزپنجشنبه در کرج ادامه دارد، حاضران در زمینه فلسفه گرسروتز و فوتبال پایه ، آمادگی ذهنی و روانی در فوتبال پایه، پرورش بازیکنان مستعد درفوتبال پایه ، سلامت و تندرستی بازیکنان پایه ، بازی در زمین های کوچک ،جایگاه استعداد یابی در ورزش ایران ، جنبه های فرهنگی اجتماعی درفوتبال پایه با تاکید بر نقش خانواده ،توسعه فوتبال پایه بانوان ،استعداد یابی در فوتبال پایه آشنا می شوند.
8029/ 6155

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «معاون وزیر آموزش و پرورش : 13هزارکانون ورزشی دانش آموزی در کشور فعال است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سایر منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X