برگزیدگان مرحله منطقه ای مسابقات دانشجویی قرآن و عترت معرفی شدند

در این رقابت ها حدود 120نفر از 30دانشگاه منطقه غرب و شمالغرب کشور با یکدیگر به رقابت پرداختند.
عبدالله فرجی، معاون فرهنگی دانشگاه زنجان در مراسم اختتامیه این جشنواره گفت: قرآن کتاب اخلاق است و بهره برداری از آن، عمل به این کتاب آسمانی محسوب می شود.
وی یادآورشد: عمل به کتاب الهی قرآن کریم، بدون قرائت آن ممکن نیست.
فرجی بر لزوم بهره گیری دانشجویان در تمام مقاطع زندگی از قرآن کریم تاکید و اظهار کرد: توفیق اخلاق قرآنی داشتن، نعمت بزرگی است که نصیب هر شخصی نمی شود.
مدیر فرهنگی دانشگاه زنجان گفت: در زمانی که فرصت شد انسان باید به مطالعه و تدبر در قرآن کریم بپردازد.
در پایان این مراسم اسامی برگزیدگان این رقابت ها اعلام شد.
در بخش حفظ کل بانوان فقط ' ناهید شیرزادی ' از استان ایلام حایز رتبه نخست شد و این مباقات نفر دوم و سوم نداشت.
در بخش حفظ 20 جزء بانوان 'ناهید لطفی' از استان آذربایجان شرقی به عنوان نفر دوم و 'طیبه ضرابی نژاد' از قزوین به عنوان نفر نخست معرفی شدند.
در بخش حفظ 10 جزء بانوان 'زهرا اهقری' از آذربایجان شرقی، 'سعیده نصیری فرد' از آذربایجان شرقی و 'فاطمه رضا زاده' از اردبیل به ترتیب به عنوان مقام های سوم تا اول انتخاب شدند.
در بخش حفظ پنج جزء 'هانیه واحدی' از قزوین' نفر سوم، 'فاطمه جباری' از آذربایجان شرقی' نفر دوم و 'فاطمه لاکانی' از ایلام نفر نخست رقابت ها بودند.
در بخش قرائت ترتیل 'ماهان نصیری' از کردستان، 'سعیده فلاحیان' از لرستان و 'زهرا اشرف رضایی' از آذربایجان شرقی به ترتیب به عنوان برگزیدگان سوم تا اول معرفی شدند.
در بخش قرائت تحقیق 'مریم سلطانی' از آذربایجان شرقی مقام نخست، 'معصومه صادقی درویشی' از لرستان مقام دوم و 'اکرم رستمی' از همدان مقام سوم را کسب کردند.
در بخش حفظ کل آقایان 'رسول آزمایش' از آذربایجان شرقی، 'محمود بابایی' از همدان و 'اکبر قنبری' از آذربایجان شرقی به ترتیب مقام های نخست تا سوم را به دست آوردند.
در بخش حفظ 20 جزء آقایان 'سجاد وزیر خالی' از اردبیل و 'محمد علمدار' از همدان به ترتیب مقام های اول و دوم را کسب کردند.
در بخش حفظ 10 جزء آقایان فقط 'مهدی احمدی' از آذربایجان شرقی مقام نخست را به دست آورد و مقام های دوم و سومی وجود نداشت.
در بخش حفظ پنج جزء آقایان 'مهدی افشان' از آذربایجان شرقی، 'ایوب کوهی' از کردستان و 'عبدالله فرد' از اردبیل به ترتب مقام نخست تا سوم را کسب کردند.
در بخش قرائت ترتیب آقایان مقام سوم به 'امیر عباس زاده' از ایلام، مقام دوم به 'سهیل یاری گل زاده' از کرمانشاه و مقام نخست به 'محمد رضا رجبی شاد' از قزوین رسید.
در بخش قرائت تحقیق مقام سوم به ' کاظم نصیری زاده ' و مقام دوم به 'میثم نصیرلو' از زنجان و مقام نخست به ' فواد مولودی ' از استان کردستان رسید.
برگزیدگان این رقابت ها به مرحله کشوری راه می یابند.
3001/6085

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «برگزیدگان مرحله منطقه ای مسابقات دانشجویی قرآن و عترت معرفی شدند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X