نکوداشت هنر و هنرمند شایسته است

به گزارش ایرنا، علی اکبر ولایتی روز پنجشنبه در پیامی بمناسبت آیین اختتامیه نخستین همایش 'هنر و صناعات در فرهنگ و تمدن ایرانی اسلامی' در اصفهان بر ارائه راهکارهای عملی برای جلوگیری از فراموشی حتی یک هنر اصیل ایرانی تاکید کرد.
وی در این پیام که توسط 'محمد رضا شمس اردکانی' دبیر کمیته فرهنگ و تمدن اسلام و ایران شورای عالی انقلاب فرهنگی خوانده شد، افزود: اگر قرار است کوششی در این مسیر صورت گیرد باید از دانشگاه ها آغاز شود و راهکار اجرای یکی از منویات رهیر همایشی این چنینی است.
ولایتی همچنین بر جلوگیری از بین رفتن هنرهای فاخر تاکید کرد و گفت: باید به این منظور همتی مضاعف صورت گیرد.
وی برگزاری همایش هایی همچون همایش 'هنر و صناعات در فرهنگ و تمدن ایرانی اسلامی' را از راهکارهای مهم در پرداختن به هنر و صناعات در فرهنگ و تمدن ایران اسلامی دانست.
ولایتی به چند نکته در رابطه با جلوگیری از فراموش شدن هنرهای ایرانی پرداخت و گفت: بیش از هر چیز لازم است بانک های اطلاعاتی نخستین اطلاعات از هنرها را گردآوری کنند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: کوشش برای مستند سازی همه هنرها با اولویت هنرهای رو به فراموشی نیز ضرورت دارد و باید درباره هر یک از هنرها بیش از یک کتاب و فیلم تولید شود.
ولایتی تهیه انواع پایان نامه ها و ایجاد بستری برای مطالعات بیشتر آینده و اقتصادی کردن چرخه حیات این هنرها به عنوان کالاهای اقتصادی و با ارزش افزوده بسیار زیاد را از دیگر راهکارهای ممکن برای جلوگیری از فراموشی حتی یک هنر اصیل ایرانی برشمرد.
نخستین همایش 'هنر و صناعات در فرهنگ و تمدن ایرانی اسلامی با تاکید بر هنرهای رو به فراموشی' از 22 تا 23 اردیبهشت در دانشگاه اصفهان برگزار شد.
این رویداد فرهنگی با همکاری کمیته فرهنگ و تمدن ایران و اسلام شورای عالی انقلاب فرهنگی، دانشگاه اصفهان و دانشگاه هنر اصفهان و با هدف حفظ و اعتلای صناعات از طریق ارزش های دینی و هویت ملی، دانش مهارتی، کارآفرینی و اقتصاد هنر برگزار شد.
ت/7150/6994/ 6022

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نکوداشت هنر و هنرمند شایسته است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X