دانشگاهیان پایان نامه ها را به سمت ارزیابی تاثیر فرهنگ و هنر در رشد علمی سوق دهند

به گزارش ایرنا واعظ مهدوی روز پنجشنبه در مراسم اختتامیه نخستین همایش بین المللی هنر و صناعات در فرهنگ و تمدن ایرانی - اسلامی با تاکید بر هنرهای رو به فراموشی گفت : کسانی که خود را با ریشه و هویت می دانند بسیاری از جرائم و کارهای خلاف را مرتکب نمی شوند.
وی افزود: تحقیقات نشان داده است جرم خیزی در جوامعی که دچار بی هویتی هستند بیشتر است زیرا خود را ملتزم به رعایت هنجارها و قوانین نمی دانند.
اظهار کرد :امروز به واسطه برخی شرایط عزم و اراده در برخی جوامع برای حفظ آبرو و هویت مخدوش شده است.
معاون توسعه امور علمی و فرهنگی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشورافزود: تقویت هویت جامعه رسالت فرهنگ و هنر است و بی شک توجه به این بخش می تواند زمینه ساز مقاومت افراد در برابر توفان ناهنجاری ها باشد.
وی تاکید کرد : هنر، معنویت و فرهنگ از عناصر شکل دهی ریشه ها هستند و ریشه ها و هویت زمینه ساز مقاوم شدن است و یکی از راهکارهای رسیدن به توسعه پایدار سرمایه گذاری بر توسعه انسان ها و توجه به فرهنگ و هنر است.
همایش بین المللی 'هنر و صناعات در فرهنگ و تمدن ایرانی اسلامی با تاکید بر هنرهای رو به فراموشی' روزهای چهارشنبه و پنجشنبه هفته جاری در دانشگاه اصفهان برگزار شد.
این همایش در سه محور ' هنر، ارزش های دینی، هویت ملی و نقش آن '،' آموزش و نقش آن در حفظ و احیای صناعات ' و ' کارآفرینی و اقتصاد هنر و نقش آن در حفظ و احیای صناعات' و بر دو محور متفاوت آموزشی و عملی درباره هنر برگزارشد.
پ / 7134/ 6022

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دانشگاهیان پایان نامه ها را به سمت ارزیابی تاثیر فرهنگ و هنر در رشد علمی سوق دهند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X