بخش خصوصی 625 میلیارد ریال برای خط انتقال و تصفیه خانه فاضلاب اردبیل سرمایه گذاری می کند

علی خاک نژاد روز پنجشنبه افزود: از این میزان 200 میلیارد ریال برای اجرای خط انتقال و 425 میلیارد ریال برای ارتقای تصفیه خانه سرمایه گذاری شده و گام مهمی برای حل و فصل مشکلات فاضلاب اردبیل برداشته می شود.
وی گفت: در اجرای برنامه های اقتصاد مقاومتی و استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در اجرای پروژه های شرکت با کسب مجوزهای لازم از شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور برای ارتقای ظرفیت تصفیه خانه فاضلاب اردبیل و اجرای خط دوم انتقال فاضلاب به قطر1600 میلیمتری اقدامات لازم برای سرمایه گذاری بخش خصوصی به روش BOT انجام شده است.
خاک نژاد همچنین با اشاره به مشکلات موجود در تامین آب شرب شهر هشتجین با توجه به اجرای خط انتقال آب این شهر به طول 14 کیلومتر در سال های گذشته با لوله های آزبست ، فولادی و چدن داکتیل و ترکیدگی مداوم این لوله ها در اثر پوسیدگی و ضرورت نیاز به اصلاح این لوله ها با لوله های پلی اتیلن افزود: امسال 10 میلیارد ریال برای اصلاح حدود 7/3 کیلومتر از شبکه قدیمی از محل اعتبارات شهرهای دارای تنش آبی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور اعتبار جذب شد.
وی اظهار کرد: با تداوم این روند در سال های آینده مجموع این خط انتقال اصلاح و مشکل آب شرب هشتجین که یکی از دغدغه های اصلی مسوولان استان است برای همیشه حل خواهد شد.
وی با اشاره به اقدامات انجام شده این شرکت برای عمل به شعار سال افزود: در این زمینه اقدامات اولیه برای استفاده از سرمایه گذار بخش خصوصی برای اجرای نیروگاههای کوچک برق آبی با استفاده از سرعت و فشار آب مسیر خط انتقال آب استان اردبیل در حال انجام است.
وی گفت: برای ایجاد تاسیسات فاضلاب شهر نمین که فاقد ردیف ملی استانی است اقدامات لازم از طریق دستورالعمل ماده 27 قانون الحاق برخی از موارد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت آغاز شده است.
خاک نژاد با اشاره به ترکیدگی خط انتقال شهرک کوثر اردبیل که در اثر نوسانات آب دریاچه شورابیل در اواخر فروردین اتفاق افتاد بیان کرد: این شرکت با تلاش های همکاران نسبت به وصل جریان آب حدود 17 هزار مشترک که متاثر از این اتفاق دچار قطعی آب شده بودند و نسبت به آبرسانی از طریق 10 دستگاه تانکر سیار در این مناطق اقدام کرد.
وی افزود: با توجه به احتمال تکرار این حادثه و ضرورت اصلاح دو کیلومتر از خط انتقال شهرک کوثر با پیگیری های انجام شده شرکت آب منطقه ای تا دو ماه آینده نسبت به اصلاح این دو کیلومتر که تحت تاثیر نفوذ آب دریاچه قرار دارد اقدام می کند.
رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همچنین با اشاره به ضرورت اجرای شبکه و تصفیه خانه فاضلاب در شهرهای کوچک استان به لحاظ حفاظت از منابع آبی و کاهش مخاطرات زیست محیطی افزود: مطالعات مرحله اول و دوم فاضلاب شهر جعفرآباد که شامل خدمات نقشه برداری و مطالعات پدافند غیرعامل است در مرحله انجام است.
به گزارش ایرنا از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب شهری اردبیل ، او گفت: مطالعات مرحله دوم فاضلاب شهر کلور شامل خدمات نقشه برداری و ژئو تکنیک و مطالعه پدافند غیر عامل در مرحله تعیین مشاور ذیصلاح است.
وی افتتاح مدول اول تصفیه خانه فاضلاب شهر سرعین در دهه فجر سال گذشته و برنامه ریزی برای افتتاح ایستگاه پمپاژ فاضلاب شهر مذکور تا شهریور سال جاری را اقدام مهمی در تامین بهداشت و رضایت گردشگران دانست و افزود: با تامین اعتبارات لازم تا شهریور امسال از طرح فاضلاب مناطقی از شهر سرعین بهره برداری می شود.
وی از برنامه ریزی شرکت آب و فاضلاب شهری استان برای پیگیری و تامین اعتبار افتتاح دو تصفیه خانه فاضلاب بزرگ استان در شهرهای مرزی پارس آباد و بیله سوار مغان خبر داد.
6018/6016

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بخش خصوصی 625 میلیارد ریال برای خط انتقال و تصفیه خانه فاضلاب اردبیل سرمایه گذاری می کند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X