روایت کیهان از نامه یک آهنگساز گستاخ!

آهنگسازی که به رغم هشدارهای کیهان درباره سابقه منفی او، توسط دولت به عنوان رهبر ارکستر سمفونیک تهران انتخاب شده بود، در نهایت از ایران رفت و علیه رئیس جمهور نامه نوشت!

به گزارش کیهان، آبان سال ۹۳ مدیریت مرکز موسیقی وزارت ارشاد به منویات مافیای موسیقی تن داد و از الکساندر (علی) رهبری دعوت کرد تا رهبری ارکستر سمفونیک تهران را بپذیرد. همان موقع، روزنامه کیهان با انتشار گزارشی درباره هویت و سوابق منفی وی، به مدیران وزارت ارشاد هشدار داد. این گزارش، هشتم آذر ۹۳ در صفحه ادب و هنر کیهان منتشر شده بود؛ اما کو گوش شنوا؟!

الکساندر رهبری، با سوابقی چون همکاری با رژیم پهلوی، ازدواج با دختر پلیس آپارتاید آفریقای جنوبی، همکاری با لئوپارد روستروپوویچ همکار سازمان‌های امنیتی دولت‌های غربی، تعریف و تمجید از شخصیت‌های وابسته به رژیم صهیونیستی و ... به ایران آمد و با حمایت وزارت ارشاد، رهبر یکی از مهم‌ترین گروه‌های ارکستر سمفونیک کشور را برعهده گرفت. آن موقع، مدیران وزارت ارشاد به هشدارهای کیهان توجهی نکردند، اما دیری نگذشت که ماهیت الکساندر رهبری برای آنها مشخص شد.

به طوری که، حضور وی در ارکستر سمفونیک تهران، بیش از آنکه به پیشرفت این گروه منجر شود، حاشیه و درگیری و اختلاف را به بار آورد. تا اینکه در نهایت، موسیقیدان نور چشمی دولت، ایران را ترک کرد و روز گذشته نیز یک نامه شدیداللحن علیه رئیس جمهور نوشت.

الکساندر (علی) رهبری در این نامه خطاب به حسن روحانی نوشته که همه صحبت‌های شما درباره موسیقی و بازگشایی ارکسترها، جنبه تبلیغاتی داشته است. او همچنین در این نامه خطاب به رئیس جمهور، نوشته است: می‌گویند اطرافیان دربار‌ها به پادشاهان همیشه می‌گفتند «خیالتان آسوده باشد، شهر امن و امان است» البته آنها می‌دانستند که در حقیقت این پادشاهان بودند که دوست داشتند این خبر‌ها را فقط به این صورت بشنوند.

آیا شما هم دچار این گرفتاری شده‌اید؟ آیا شما نمی‌دانید که وضع هنرمندان گذشته از یک گروه خاص و یک باند بقیه به هیچ وجه بهتر نشده است؟ آیا در رسانه‌ها هم نمی‌خوانید با ما چه می‌کنند؟... اگر نمی‌دانید باعث خجالت بنده، اگر می‌دانید باعث آبروریزی بنده است و اگر دوست دارید وزیر محترم ارشاد به شما گزارش دهد که خیالتان راحت باشد، در اشتباه پادشاهان هستید.من قادر به سخن گفتن در موارد دیگر به‌جز موسیقی نیستم. آیا شما واقعاً نمی‌دانید که با هنرمندان به‌خصوص موسیقیدانان در زمان شما رفتار درستی نمی‌شود؟ می‌گفتند در زمان آقای احمدی‌نژاد به موسیقی‌دانان بی‌اعتناعی شده؛ صد رحمت به بی‌اعتناعی تا بی‌احترامی.

در پایان این نامه به آقای حسن روحانی آمده است: آقای رئیس جمهور، از ما که گذشت ولی اگر واقعاً تصمیم دارید کار درستی در این راه انجام شود جلوی این بلبشوی افتضاح را بگیرید تا ولو اینکه دوباره انتخاب نشوید از شما به‌عنوان یک هنردوست نام برده شود.

[ منبع این خبر سایت الف-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «روایت کیهان از نامه یک آهنگساز گستاخ!» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت الف-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X