درخواست تلگرامی سلطانی از ایرانیان سراسر جهان

در طول ٢.٥ سال گذشته موفق شديم ٤ محموله اشياء تاريخي و فرهنگي ارزشمند متعلق به ملت ايران را با پيگيري هاي مستمر و موثر حقوقي و سياسي به كشور برگردانيم.

به گزارش عصر ایران، رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، از ایرانیان سراسر جهان خواست چنانچه اطلاعاتی درباره اشیاء تاریخی کشورمان در خارج از کشور که به طور غیرقانونی خارج شده اند دارند، اطلاعات آن را در اختیار این سازمان قرار دهند تا مقدمات انتقال آنها به ایران فراهم آید.

مسعود سلطانى فر در صفحه تلگرام خود نوشت:
"با توجه به اينكه در طول ٢.٥ سال گذشته موفق شديم ٤ محموله اشياء تاريخي و فرهنگي ارزشمند متعلق به ملت ايران را كه توسط بيگانگان به تاراج رفته بود، با پيگيري هاي مستمر و موثر حقوقي و سياسي به كشور برگردانيم و كارنامه دولت تدبير و اميد در اين رابطه كارنامه بسيار درخشاني است ،از همه مردم ايران به ويژه هموطنان عزيز مقيم خارج از كشور تقاضا مي كنم چنانچه اطلاعاتي در مورد اشياء فرهنگي و تاريخي متعلق به ملت ايران كه به صورت قاچاق و غير قانوني خارج شده را دارند از طريق سايت سازمان به آدرس www.ichto.ir و يا از طريق شماره تلفن دفتر سازمان به شماره ٦٦٠٥٩٠١٥ به ما منتقل تا اقدامات قانوني را انجام دهيم.

اقدامات جدی دولت تدبیر و امید برای بازگرداندن میراث فرهنگی به داخل کشور در دو سال و نيم اخیر این پیام را به همه می دهد که نه تنها هیچ قاچاقچی اموال تاریخی و فرهنگی از پیگیری حقوقی ایران در امان نیست بلکه فضا را برای خروج اموال تاریخی ایران توسط قاچاقچیان نیز ناامن می کند چرا که این اموال قابل نگهداری یا فروش و انتقال در هیچ کشوری نیستند."

اخیراً ۷۳ قطعه مهر دوره ساسانی، از آمریکا به ایران مسترد شده است.

[ منبع این خبر سایت الف-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «درخواست تلگرامی سلطانی از ایرانیان سراسر جهان» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت الف-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X