آسیب های محیط زیست در ایران بیشتر از متوسط جهانی است

به گزارش ایرنا، سید حمیدرضا طیبی روز پنجشنبه در اختتامیه گردهمایی تشکل های زیست محیطی دانشجویی افزود: بر اثر استفاده های غلط و نابجا آسیب های فراوانی به محیط زیست کشور وارد شده است که عدم تربیت صحیح در خانه و مدرسه یکی از عمده ترین دلایل این آسیب ها به شمار می رود.
وی ادامه داد: بر اثر همین تربیت های غلط مواردی همچون رها کردن زباله ها در محیط زیست به راحتی انجام می شود که این رفتار آگاهانه و بر اثر نارضایتی ها و یا با ناآگاهی در خصوص ضرورت و اهمیت حفاظت از محیط زیست است.
رئیس جهاد دانشگاهی کشور بیان کرد: نبودن عدالت در جامعه محیط زیست را با مخاطره مواجه می کند و مشکلاتی همچون بیکاری و نبود شرایط کاری مناسب و مشکلات متعدد اجتماعی منجر به وارد آمدن آسیب هایی به محیط زیست می شود.
طیبی اظهار داشت: عدم توسعه علم و فناوری و فعالیت های دانش بنیان و استفاده نادرست از منابع اصلی اعم از آب، خاک و هوا در حالیکه این منابع محدود هستند منجر به آسیب های جدی در محیط زیست می شود.
وی تاکید کرد: باید با روش ها و شیوه های علمی از منابع اصلی استفاده کرد.
رئیس جهاد دانشگاهی کشور با اشاره به نبود قوانین بازدارنده از تخلفات زیست محیطی گفت: نمود پیدا کردن بیش از اندازه مسائل سیاسی و جایگزینی حاشیه به جای متن باعث سوء استفاده سودجویان و در نهایت آسیب رساندن به محیط زیست می شود.
1920/507

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آسیب های محیط زیست در ایران بیشتر از متوسط جهانی است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-علمی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X