ایجاد امنیت از طریق عوامل قهری پایدار نیست

به گزارش خبرنگار مهر، سردار منوچهر امان اللهی امروز پنج شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تجربه ثابت کرده است ایجاد امنیت از طریق عوامل قهری پایداری چندانی نخواهد داشت و ثبات این مهم، تنها با نهادینه کردن احساس مشارکت و مسئولیت عمومی در قبال امنیت اجتماعی بدست خواهد آمد.

وی عنوان کرد: در سال های اخیر افزایش بی رویه جمعیت شهرها، بخصوص مراکز استان ها مشکلات و معضلات عدیده ای را برای مردم و مسئولین پدید آورده است.

امان اللهی افزود: ناآشنایی مردم با نوع و حجم فعالیت هایی که نهادها انجام می دهند و به دلیل اینکه همیشه مشکلاتی در حیطه امنیت اجتماعی به عنوان پایه ای ترین نیاز انسانی وجود دارد، سبب نارضایتی مردم و دلسردی آنان نسبت به توانایی و مسئولیت پذیری مسئولان می گردد.

مقام ارشد انتظامی استان خاطرنشان کرد: استفاده از مشارکت بهینه مردم به عنوان سرمایه های اجتماعی، امری ضروری است و می توان آن را به صورت دخالت اعضای یک جامعه در امور خودشان تعریف کرد.

سردار امان اللهی ادامه داد: مشارکت اجتماعی مردم با پلیس دارای کارکردهای آشکار و پنهان بسیاری است که از جمله آن می توان به مواردی همچون افزایش نظم و انسجام اجتماعی، افزایش تعهد و قبول مسئولیت، افزایش احساس امنیت و برقراری روابط رأفت آمیز میان مردم و پلیس اشاره کرد.

وی به نقش نهادهای غیردولتی در تأمین امنیت اشاره داشت و گفت: استفاده از ظرفیت سازمان های مردم نهاد بعنوان تشکل هایی برآمده از دل مردم که بدون گرایشات دولتی، سیاسی و انتفاعی اقدام به فعالیت های خیرخواهانه می کنند، بسیار مهم و ضروری است.

فرمانده انتظامی استان تصریح کرد: NGO ها می توانند در برقراری امنیت اجتماعی دو نقش " زمینه ساز" و یا " عامل" را داشته باشند که ایفای هرکدام از این دو موجب بسط امنیت خواهد شد.

سردار امان اللهی با بیان اینکه نمی توان تمامی مأموریت ها در حوزه تأمین امنیت را به پلیس واگذار کرد، مجددا تأکید نمود: نگاه امروز پلیس، نگاهی اجتماعی محور است و تمام اعضای جامعه در فرایند تحقق نظم و امنیت مفید و مؤثر هستند.

مقام ارشد انتظامی استان خدمت رسانی مضاعف و کیفی به مردم به منظور جلب اعتماد و مشارکت آنان با پلیس، گسترش برنامه های آموزش همگانی در مدارس، محلات، مساجد، دانشگاه ها و ...، تعامل مطلوب با رسانه های جمعی را از جمله اقدامات مهم در برقراری آرامش جامعه برشمرد.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ایجاد امنیت از طریق عوامل قهری پایدار نیست» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X