جشنواره تئاتر «پسامهر»  و «شهروند» فسا برگزار می شوند

محمدکاظم رحمانی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فسا در گفتگو با خبرنگار مهر با اعلام این خبر افزود: شانزدهمین جشنواره استانی تئاتر پسامهر و چهارمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند جنوب کشور با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس ، شهرداری و شورای اسلامی در دوبخش مسابقه  صحنه ای و بخش خیابانی در فسا برگزار می شود.

نگاه هنرمندانه تئاتری ها به اقتصاد مقاومتی

رحمانی هدف از برگزاری این جشنواره نگاه هنرمندان به شعار سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام وعمل»، عنوان کرد و ادامه داد: رونق بخشی و تولید آثار نمایشی در استان فارس در قالب رقابت سازنده و تبادل افکار و اندیشه و معرفی و نقد آثار تولیده شده دیگر اهداف این جشنواره هاست.

رئیس فرهنگ و ارشاد فسا با بیان اینکه هنرتئاتر می تواند با انتقال سریع مفاهیم به مخاطب نقش موثری در ارتقاء سطح فرهنگ عمومی در جامعه ایفا کند، با اشاره به اینکه شهرستان فسا با داشتن ظرفیت ها و پتانسیل موجود در عرصه نمایش  و تئاتر و اجرای تئاترهای صحنه ای و خیابانی حضوری مستمر دارد؛ افزود: برپایی جشنواره و استقبال چهل هزار نفری مردم از تئاتر در طول سال می تواند این شهر را بعنوان یکی از قطب های تئاتر کشور مطرح نماید.

رحمانی یادآور شد: در فراخوان تئاتر خیابانی شهروند جنوب کشور، چهارده موضوع بیان شده است که اطمینان داریم هنرمندان با ارائه آثار در هریک از این زمینه ها می توانند در راستای تحقیق حقوق شهروندی گام های موثری بردارند.

وی درخصوص بخش مسابقه صحنه ای این جشنواره، تاکید کرد: به منظور بهره گیری از استعدادهای هنرمندان و با هدف تولید آثار فاخر و شاخص این بخش به صورت رقابتی برگزار می شود. متقاضیان می توانند از میان آثار نمایشی ایرانی و خارجی متون مورد نظر خود را ارسال نمایند.

برگزاری چهارمین جشنواره تئاتر خیابانی منطقه جنوب کشور

دبیر شورای فرهنگ عمومی فسا بخش خیابانی جشنواره تئاتر شهروند را مورد اشاره قرار داد و گفت: شورای اسلامی و شهرداری فسا با مشارکت کانون تئاتر خیابانی استان فارس به منظور ارتقاء سطح کیفی و جایگاه هنری و اجتماعی تئاتر خیابانی و جهت ارتباط اثرگذار، این هنر مردمی و گسترش دایره مخاطبان هنر تئاتر، چهارمین جشنواره تئاتر خیابانی منطقه جنوب کشور را برگزار می کند.

رحمانی ارتقاء سطح فرهنگ اصیل اسلامی ایرانی در روابط شهروندی، الگوی تفریح سالم برای شهروندان، روابط اجتماعی مناسب و رعایت حقوق متقابل و انتقال انتظارات متقابل مردم و مدیریت شهری با زبان هنر را مورد هدف این جشنواره ها دانست و افزود: موضوعات جشنواره دربرگیرنده شهروند و فرهنگ ایثارو شهادت، شهروند و فرهنگ اصیل اسلامی ایرانی، شهروند و امر به معروف و نهی از منکر، شهروند و رفاه اجتماعی، شهروند و سالمندان و جانبازان و معلولین، شهروند و توسعه فرهنگ ایمنی، شهروند و فرهنگ شهر نشینی، شهروند و آسیبهای اجتماعی، شهروند و مدیریت زباله و پسماند، مشارکت شهروندان در حفظ فضای سبز و زیباسازی محیط، شهروند و فرهنگ ترافیک، شهروند و هوای پاک، شهروند و حفظ تأسیسات شهری و شهروند و مصرف صحیح آب است.

حمایت از اجرای مردمی سه گروه برتر تئاتر خیابانی

رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی فسا با تاکید بر اینکه به کلیه گروه های شرکت کننده یادمان حضور در جشنواره اهدا خواهد شد، ادامه داد: اسکان و پذیرایی گروه های شرکت کننده بر عهده دبیرخانه جشنواره است. همچنین به بهترین های بخش رقابتی از کارگردانی، نویسندگی، بازیگری زن و مرد و ... جوایز ارزنده ای اهدا می شود. این درحالیست که از سه گروه برتر جشنواره با حمایت کانون تئاتر خیابانی برای اجرای عمومی در شهر محل تولید اثر حمایت خواهد شد.

رحمانی در عین حال یادآور شد که اولویت با نمایشهایی است که در جشنواره های دیگر شرکت نکرده باشند.

رحمانی در پایان، اظهارکرد: هنرمندان استان فارس و جنوب کشور می توانند متون نمایشی خود را در بخش صحنه ای  در سه نسخه تا تاریخ بیست و پنجم خردادماه و در بخش خیابانی به صورت لوح فشرده تا پانزدهم مرداد ماه به دبیرخانه جشنواره واقع دربلوار معلم – طبقه فوقانی – اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فسا ارسال نمایند.

 زمان برگزاری شانزدهمین جشنواره استانی تئاتر «پسامهر» و چهارمین جشنواره تئاتر خیابانی «شهروند جنوب کشور» متعاقبا اعلام می شود.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «جشنواره تئاتر «پسامهر»  و «شهروند» فسا برگزار می شوند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X