دوران آویزان شدن به نماینده ی مجلس به سر رسیده است

در این یاددآشت آمده است: در جوامعی که ساختارهای انتخاباتی بر مبنای طایفه ای و قبیله گرایی استوار است و احزاب سیاسی تنها در زمان برگزاری انتخابات فعال می شوند و بعد از آن به کلی کارکردهای خود را فراموش می کنند؛ رنگ به رنگ شدن افراد و تغییر ذائقه دادن به سمت نامزدهای پیروز کار چندان عجیبی نیست.
معمولا گردش به چپ و یا غلطیدن به راست در درون احزاب و تشکل های سیاسی به بهانه های مختلف قابل توجیه هست اما آنچه که غیر طبیعی هست و جای بسی تامل دارد اینکه بعضی ها هر چهار سال یکبار از قبیله ای به قبیله ی دیگر کوچ کرده و تغییر تابعیت می دهند.
به نظر می رسد استفاده از این شیوه ماندگاری، مهارت زیادی را لازم دارد تنها شیفتگان و تشنه گان قدرت که راز و رمز بقاء خود را از طریق سنجاق شدن به نماینده مجلس می دانند از عهده این ترفند بر می آیند.
این افراد چنین می پندارند که تنها با داشتن نماینده سعادتمند هستند لذا بدین بهانه در ایام برگزاری انتخابات خواب و خوراک را بر خود حرام کرده و برای اینکه از این سعادتمندی محروم نشوند‌ رفتارهای سینوسی از خود به نمایش می گذارند که شایسته بیان نیست.
حضور هر شب در یک ستاد کاندیداها و خاموش و روشن کردن وابستگی سیاسی و حزبی خود به فاصله یک شبانه روز، تنها بخشی از شیوه رفتاری این چندزیستان هست.
این به اصطلاح سعادتمندها‌ بعد از مشخص شدن نمایندگان و بالا رفتن دست افراد پیروز؛ به صورت شرم آوری بدنبال روزنه ای برای یافتن سرنخ یک فامیلی حتی به اندازه گذر پدربزرگ مادری شان از روستای محل تولد نماینده منتخب می روند تا شاید به این واسطه تابعیت جعلی خود را تثبیت نمایند.
خوشبختانه اینان که تنها بخش ناچیزی از مغزشان برای ماندگاری در قدرت فعال است از تغییر و تحولات اساسی پیرامون فضای اجتماعی جامعه و میدان داری رسانه های اجتماعی غافل بوده و نمی فهمند که دیگر نه تنها نماینده مردم در مجلس بلکه هیچ مقام مسئول دیگری قدرت و توانایی کارهای غیر معمول را ندارد.
امروز رسانه های اجتماعی به ابزارهای نظارتی محکمی تبدیل شده اند که برای هیچ فردی حاشیه امن وجود ندارد. رسانه های اجتماعی که در یک شب توانستند احمد توکلی نماینده مغرور تهران را به دلیل جهت گیری در مقابل منطقه آزاد مهران به شخصیتی منفور نزد ایلامی ها تبدیل نمایند، همان رسانه ها سخنرانی محدود قاضی پور با زبان ترکی را به نقل محافل سایر اقوام غیر ترک زبان ایرانی تبدیل کردند.
رسانه های اجتماعی گوشه دیگری از تاثیرگذاری شان را پس از انتشار احکام حقوقی تعدادی از مدیران شرکت بیمه به نمایش گذاشتند و با سونامی ایجاد شده در این موسسه مالی، معلوم نیست در روزها و هفته های آتی دامن چه تعداد افراد دیگری درگیر این ماجرا شود.
هدف از این نوشته تنها اعلام وضعیتی هست برای کسانی که فکر می کنند همانند ادوار قبل با چسبیدن و آویزان شدن به نمایندگان مجلس به نان و نوایی خواهند رسید و همچنین ترسیم شرایط پیچیده و خطرآفرین برای منتخبان مردم در مجلس شورای اسلامی تا بدانند اگر وقت خود را تنها برای استخدام و انتصاب کدخدازاده های قبیله خویش یا واگذاری انحصاری حق انتفاع از طرح ها و پروژه های نان و آب دار به حامیان مالی ستادهای تبلیغاتی شان صرف نمایند نه تنها همانند اسلاف شان یکبار مصرف خواهند شد بلکه زیر فشار افکار عمومی ادامه مسیر برای آنها امکان پذیر نیست.
کلام آخر اینکه در شرایط حاضر شمشیر رسانه های اجتماعی هم خاصیت چسبندگی چندزیستان به نماینده ها را خنثی کرده و هم اینکه زمینه هر گونه غفلت و فاصله گرفتن از رسالت اصلی توسط نمایندگان مردم را از بین برده است.
منبع: پایگاه خبری جامک
6119

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دوران آویزان شدن به نماینده ی مجلس به سر رسیده است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X