همایش ملی تربیت بدنی و علوم ورزشی در بروجرد برگزار شد

به گزارش ایرنا معاون فرهنگی دانشجویی و مدیر پژوهش سازمان سما در این همایش از فعالیت 650 مدرسه سما با 70 هزار دانش آموز در سراسر کشور خبر داد و گفت: سازمان سما به مقوله ورزش اهمیت فراوانی داده است و از طرح های پژوهشی و علمی به ویژه ورزشی شاخص حمایت می کند.
علی نیازی با بیان اینکه معدل آمادگی جسمانی در مدارس بسیار پایین است، افزود: پایین بودن این معدل نشان می دهد که والدین و مدیران مدارس به ورزش در مدرسه و در سنین دانش آموزی اهمیت چندانی نمی دهند.
وی برگزاری همایش ها و سمینارهای علمی در سطوح مختلف آموزشی را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: این همایش ها باید کاربردی باشند بطوریکه از میان مقاله های علمی، تحقیق و پژوهش ها کارهای مهارتی ظاهر شوند.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد نیز در این همایش توزیع نامناسب اماکن ورزشی در شهرها را از چالش های حوزه ورزش دانست و گفت: با توجه به گسترش شهرها و کوچکتر شدن فضای خانه ها، امکان تحرکات ورزشی برای اعضای خانواده وجود ندارد لذا توزیع مناسب مکان های ورزشی عمومی در محله های مختلف ضروری است.
مجید شمس افزود: اگر اماکن ورزشی در محله ها و مناطق مختلف شهری توزیع عادلانه ای داشته باشد، خانواده ها بدون دغدغه و با دسترسی آسان می توانند در حوزه ورزشی فعالیت کنند.
وی اظهار کرد: شاید سرانه استفاده از فضاهای ورزشی برای مردم متناسب با استانداردهای ورزشی باشد ولی توزیع نامناسب این اماکن دسترسی خانواده ها را با مشکل مواجه کرده است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد توجه به ورزش و توسعه اماکن ورزشی را از اولویت های مدیریت شهری دانست و افزود: اماکن ورزشی باید همراه با توسعه اماکن تجاری، درمانی، آموزشی و فرهنگی توسعه یابند.
وی با تاکید بر اهمیت جغرافیای ورزشی و سرمایه گذاری در این حوزه گفت: مکان یابی و آسیب شناسی ورزشی از نظر روحی و روانی باید مدنظر قرار گیرد زیرا در حال حاضر بسیاری از اماکن ورزشی به دلیل بی توجهی به مولفه های فیزیکی و اجتماعی برای ورزشکاران تنش زا و استرس آفرین هستند.
شمس افزود: پراکندگی رشته های ورزشی در استان های مختلف به لحاظ آداب و رسوم و شرایط اقلیمی متفاوت است بطوریکه هر استان در یک رشته خاص استعداد بیشتری دارد لذا باید همه این موارد شناسایی و براساس آن بر روی ورزشکاران سرمایه گذاری کرد.
دبیر علمی این همایش نیز گفت: از سال گذشته با انتشار فراخوان 315 مقاله از نقاط مختلف کشور به دبیرخانه ارسال شد که 207 مقاله از این تعداد پس از داوری پذیرفته شدند.
محمد نیکروان افزود: 152 مقاله از این تعداد به صورت پوستر و 55 مقاله به صورت سخنرانی ارائه می شوند.
وی اظهار کرد: این مقاله ها در پنج محور مدیریت ورزشی، فیزیولوژی ورزشی، رفتار حرکتی و روانشناسی، آسیب شناسی حرکات اصلاحی و بیومکانیک ورزشی می باشند که از این تعداد حدود 10 مقاله امروز توسط نویسندگان آنها ارایه می شود.
اجرای حرکات نمایشی باستانی کاران، تقدیر از پیشکسوتان ورزشی، ارایه مقاله، تجدید میثاق با شهدا و سخنرانی مهدی نمازی زاده چهره ماندگار ورزشی کشور از دیگر برنامه های همایش ملی تربیت بدنی و علوم ورزشی می باشد.
این همایش به همت آموزشکده فنی و حرفه ای سما بروجرد برگزار شده است.
3031/3022

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «همایش ملی تربیت بدنی و علوم ورزشی در بروجرد برگزار شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X