رئیس دانشگاه شیراز: نقش دانشگاه در توسعه علمی از توسعه سیاسی جدا نیست

به گزارش ایرنا، دکتر مجید ارشاد لنگرودی پنجشنبه در هشتمین نشست روسای دانشگاه های بزرگ و برتر کشور در دانشگاه شیراز با اشاره به تعبیر رهبر معظم انقلاب درباره دانشگاه شیراز مبنی بر این که این دانشگاه، دارالعلمی در دارالعلم دیگر (شهر شیراز) است گفت: این دانشگاه با قدمت هفتاد ساله هم اینک به دلیل رعایت استانداردها و اصول یکی از دانشگاه های موفق در سطح ملی و بین المللی است.
وی اظهار کرد: حضور چهره های برجسته و پدران علم کشور در رشته هایی مانند زمین شناسی، شیمی، خاک و آب و ... در دانشگاه شیراز به این دانشگاه افتخار خاصی بخشیده و این دانشگاه به حضور این استادان افتخار می کند.
رئیس دانشگاه شیراز با اشاره به فعالیت 670 عضو هیات علمی در این دانشگاه گفت: هم اینک 18 هزار دانشجو در این دانشگاه در حال تحصیل هستند که نیمی از آنها در مقاطع تحصیلات تکمیلی هستند.
ارشاد لنگرودی در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از آنچه گسترش بی رویه دانشگاه ها در دولت های نهم و دهم خواند گفت: با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید و احیای امید در اعضای هیات علمی، آنها در گره گشایی از مسائل جامعه و مشارکت در تصمیم سازی های دانشگاه نقش آفرینی می کنند.
وی گفت: اعضای هیات علمی این دانشگاه حل مسائل و چالش های فراروی استان و کشور در زمینه کم آبی و خشکسالی، غذا، مسائل فرهنگی، اجتماعی، زنان، اعتیاد، ایدز و ... را در دستور کار دارند و جهت گیری فعالیت های پژوهشی این دانشگاه مباحث کاربردی است.
رئیس دانشگاه شیراز در بخش دیگری از سخنان خود اجرایی شدن تصمیم های اتخاذ شده در نشست های قبلی روسای دانشگاه بزرگ و برتر کشور و چاره اندیشی برای جلوگیری از مهاجرت استعدادهای برتر کشور به خارج کشور را خواستار شد.
هشتمین نشست روسای دانشگاه های برتر و بزرگ کشور پنجشنبه در دانشگاه شیراز آغاز به کار کرد.
روسای 11 دانشگاه بزرگ و برتر کشور در چهار نشست صبح و بعدازظهر درباره ساماندهی مسائل نظام آموزش عالی کشور و حل چالش های فرارو و نقش آفرینی دانشگاه ها در تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی بحث و تبادل نظر می کنند.
در این نشست، روسای دانشگاه های تهران، شیراز، صنعتی امیرکبیر، تربیت مدرس، علم و صنعت ایران، تبریز، فردوسی مشهد، خواجه نصیرالدین طوسی، صنعتی شریف، شهید بهشتی، علامه طباطبایی و اصفهان حضور دارند.
این نشست عصر پنجشنبه به کار خود پایان می دهد.
2027 /1876

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رئیس دانشگاه شیراز: نقش دانشگاه در توسعه علمی از توسعه سیاسی جدا نیست» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X