مسابقه های علمی عملی هنرستان ها به سمت استانداردهای بین المللی پیش می رود

به گزارش ایرنا از روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان، علی زرافشان در آیین اختتامیه سیزدهمین دوره مسابقات علمی عملی هنرستان های فنی و حرفه ای و کشاورزی در سنندج، خود باوری و اعتماد به نفس را از مهمترین خصیصه های هنرجویان شرکت کننده در سیزدهمین دوره مسابقات علمی عملی هنرستان های سراسر کشور عنوان کرد.
وی افزود: در آموزش و پرورش به دنبال این هستیم مانند المپیادها به تدریج سطح مسابقه های علمی عملی را به سطح بین المللی مهارت پیش برده تا شما نخبگان برتر علمی عملی بتوانید در این مسابقه ها شرکت کنید.
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه باور به استعدادها، تسلط به کار و اعتماد به نفس بیانگر این است که شما در کار خود تسلط داشته و با شناخت توانمندی های خود در این آزمون مهارتی شرکت کرده اید اظهار کرد: انسان باید با خودباوری و شناسایی ظرفیت ها، توانمندی های خود را رمز موفقیت بداند.
وی با بیان اینکه تفکر کارمند محوری آفت جامعه بوده و باید این تفکر به کار آفرینی تغییر یابد افزود: یکی از نکات فرهنگی جامعه ما که شاخه فنی و حرفه ای و کار دانش نیز به دنبال ترویج آن است؛ این است که فرد به توانمندی های خود متکی بوده و با استفاده از این توانمندی ها بتواند در جامعه فعال باشد و نه تنها برای خود درآمد زایی داشته باشد بلکه برای جامعه هم ایجاد فرصت کند.
زرافشان از ارسال دستورالعمل چرخه آموزش، تولید و فروش به آموزش و پرورش استان ها خبر داد و گفت: هدف از تدوین این دستورالعمل این است که همه هنرستان های کشور بتوانند به چرخه تولید بپردازند و تولیدات خود را بفروشند و ایجاد ارزش افزوده اقتصادی کنند.
وی اظهار امیدواری کرد با تدوین و ارسال این دستورالعمل به هنرستان های فنی و حرفه ای و کار دانش کشور، در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل سهم خود را در هنرستان ها برای کمک به اقتصاد مقاومتی ایفا کنیم.
مدیر کل آموزش و پرورش کردستان نیز در این ایین گفت: در راستای توسعه رشته های فنی و حرفه ای و کار دانش به موازات توجه به رشد علمی باید به پنجه های کارآمد هم توجه و عنایت ویژه داشته باشیم.
رشید قربانی با تقدیر یر و تشکر از دست اندرکاران برگزاری این دوره از مسابقه ها افزود: حضور مسوولان کشوری و استانی در آیین اختتامیه، بیانگر این است که مسوولان برای علم و دانش و کارهای عملی و فنی احترام قائل هستند.
وی خطاب به هنرجویان هنرستان های فنی و حرفه ای و کشاورزی سراسر کشور گفت: حضور در مرحله کشوری مسابقات علمی و عملی بیانگر آن است که شما دارای پنجه های کارآمد هستید و امید می رود با کارهای عملی و فنی بتوانید قدم های اساسی برای رشد و پیشرفت کشور بردارید.
در این دوره از مسابقه ها که با شرکت 227 نفر از هنرجویان سراسر کشور به مدت سه روز در سنندج برگزار شد، هنرجویان در سه بخش صنعت، خدمات و کشاورزی و در 37 رشته با هم به رقابت پرداختند و 111 نفر عنوان های اول تا سوم این دورهع از مسابقه ها را از ان خود کردند و در این آیین مورد تجلیل قرار گرفتند.
7348/1904

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مسابقه های علمی عملی هنرستان ها به سمت استانداردهای بین المللی پیش می رود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X