خروجی دانشگاه ها در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات توانمندی لازم را ندارد

به گزارش ایرنا، محمد جواد امیدی شامگاه چهارشنبه در نشست مدیران، مسئولان و فعالان حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در اتاق بازرگانی اصفهان گفت: این اداره کل از چند ماه است که به صورت مستقل راه اندازی شده است و وظائف آن در سطح کشور در حال تعریف شدن است.
وی ادامه داد: فعالیت سازمان تنظیم مقررات رادیویی، شرکت پست، پست بانک، شرکت ارتباطات زیر ساخت و پژوهشکده مواد و انرژی در سطح استان اصفهان زیر مجموعه این اداره کل است و در سطح شهرستان ها نیز روسای شرکت های پست نمایندگان این اداره کل هستند.
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اصفهان افزود: این اداره کل در بعد برون سازمانی نیز مباحث مرتبط با اجرا و پیاده سازی دولت الکترونیک و امور مرتبط با آن مانند تاثیر فناوری اطلاعات و ارتباطات در اقتصاد، اشتغال و زندگی مردم را دنبال می کند.
وی اظهار کرد: دولت الکترونیک به واسطه برخی موانع زیر ساختی، فرهنگی به نتیجه نهایی نرسیده است و برخی استان ها از اصفهان جلوتر و در استان نیز برخی دستگاهها پیشرو تر بوده اند.
امیدی گفت: تحقق امنیت اطلاعات در ابعاد مختلف از جمله فراهم کردن زمینه آموزش برای آحاد مردم و خانواده ها، فراهم کردن زیر ساخت های ارتباطاتی در استان، گسترش خدمات اپراتورها از دیگر برنامه های در دستور کار اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان است
اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استانداری به عنوان نماینده ازشد وزراتخانه ارتباطات و فناوری اطلاعات همکاری خوبی نزدیکی با شرکت مخابرات دارد.
مدیرکل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه مرکزی کشور نیز در این نشست گفت: هدف اصلی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، ارتقای سطح کیفیت سرویس های ارائه شده به کاربران از طریق ایجاد رقابت عادلانه در بازار است.
تقی شفیعی با اشاره به فعالیت مستمر این اداره در حوزه نظارت در سال گذشته، اظهار کرد: این نظارت به قصد مچ گیری نیست بلکه هدف حمایت در چهارچوب پروانه است و امسال نیز ادامه خواهد داشت.
وی از نظام صنفی رایانه ای استان خواست در شناسایی و معرفی شرکت های متخلف و فعالیت های غیر قانونی به سازمان مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه مرکزی کشور کمک کند.
مدیرکل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه مرکزی کشور گفت: در سال گذشته حدود 9 میلیون و 100 هزار پورت اینترنت ثابت و 19 میلیون پورت اینترنت موبایل در اختیار مشتریان قرار گرفته است و در این شاخص از متوسط کشوری جلوتر هستیم.
وی تصریح کرد: در اکثر شاخص های کلیدی از متوسط کشوری جلوتر هستیم.
وی ضریب نفوذ ارتباطات اپراتور همراه اول را در سطح استان 61 درصد، ایرانسل 40درصد و تلفن ثابت را 47 درصد عنوان کرد و افزود: در تلفن ثابت از متوسط کشوری که 38 درصد است جلوتر هستیم.
شفیعی گفت: در توسعه روستایی سال گذشته از محل بودجه های دولتی به 23 روستای استان اصفهان تلفن عمومی و 12 روستا تلفن خانگی واگذار شده است و 325 روستا اینترنت پر سرعت دریافت کرده اند.
وی افزود: 19 روستا نیز دارای اینترنت بی سیم پرسرعت خواهند شد که در مرحله واگذاری مودم و سیم کارت هستیم.
مدیرکل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه مرکزی کشور گفت: ایجاد سامانه های جابه جایی شماره های اپراتورهای مختلف، پیاده سازی و شفاف سازی مبادلات اپراتورها و برنامه ریزی برای ورود تلفن همراه نسل پنجم از جمله برنامه های این اداره کل در سال جاری است.
/7134// 6022/ گ

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «خروجی دانشگاه ها در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات توانمندی لازم را ندارد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X