استفاده نادرست از فضای مجازی زمینه ساز سونامی آسیب های اجتماعی است

سردار علیرضا صالحی روز پنجشنبه در همایش عوارض ناشی از خشونت بر خانواده افزود: در زمان حاضر فضای مجازی منشا الگو برداری های تربیتی برای افراد به ویژه کودکان و نوجوانان شده است و در صورت نبود مدیریت صحیح در این زمینه در آینده نزدیک باید منتظر سونامی آسیب های اجتماعی در سطح جامعه باشیم.
وی به اعتیاد کودکان و نوجوانان به شبکه های اجتماعی مجازی اشاره کرد و افزود: به واسطه نفوذ شبکه های اجتماعی در ارتباطات نسل امروز، روابط خانوادگی در زمان حاضر به هیچ وجه در چارچوب انتظارات نیست و به نوعی ارتباطات در خانواده در جایگاه اصلی خود قرار ندارد.
سردار صالحی با بیان اینکه زمینه بروز آسیب های اجتماعی به ویژه خشونت در درون خانواده ها است، افزود: اگر قوانین کشورهای غربی در حوزه خانواده صحیح و درست بود امروز شاهد برگشت آن ها از قوانین خودشان نبودیم.
وی به کاهش آستانه تحمل افراد جامعه در ارتباط های روزمره و وقوع نزاع های فردی و جمعی در جامعه اشاره کرد و افزود: بزرگترین هزینه برای به دست آوردن آرامش، برخورداری از فضیلت اخلاقی«گذشت» است که در سیره معصومین(ع) و متون دینی برای التزام به این فضیلت سفارش های موکدی آمده است.
سردار صالحی تصریح کرد: بر اساس آمارها، طی10 سال گذشته با افزایش وقوع خشونت در جامعه مواجه هستیم و لازم است تدبیر جامعی در خصوص وقوع آسیب ها انجام گیرد.
وی سست بودن پایه ها و اعتقادهای دینی در جامعه را از دلایل دیگر بروز خشونت در جامعه دانست و اضافه کرد: فقر و فاصله طبقاتی، بی عدالتی، زندگی ماشینی، هر کدام در اشاعه خشونت در جامعه تاثیر گذار هستند.
فرماندهی انتظامی استان زنجان گفت: بر اساس آمار موارد ثبت شده در سال های 92 و 93، این استان از نظر وقوع نزاع های منجر به جرح در رتبه پنجم بین استان های کشور قرار گرفت که این رتبه به هیچ عنوان زیبنده زنجان که استانی مذهبی و فرهنگی قلمداد می شود، نیست.
7312/6085

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «استفاده نادرست از فضای مجازی زمینه ساز سونامی آسیب های اجتماعی است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی دنیای خبر دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات