استفاده نادرست از فضای مجازی زمینه ساز سونامی آسیب های اجتماعی است

سردار علیرضا صالحی روز پنجشنبه در همایش عوارض ناشی از خشونت بر خانواده افزود: در زمان حاضر فضای مجازی منشا الگو برداری های تربیتی برای افراد به ویژه کودکان و نوجوانان شده است و در صورت نبود مدیریت صحیح در این زمینه در آینده نزدیک باید منتظر سونامی آسیب های اجتماعی در سطح جامعه باشیم.
وی به اعتیاد کودکان و نوجوانان به شبکه های اجتماعی مجازی اشاره کرد و افزود: به واسطه نفوذ شبکه های اجتماعی در ارتباطات نسل امروز، روابط خانوادگی در زمان حاضر به هیچ وجه در چارچوب انتظارات نیست و به نوعی ارتباطات در خانواده در جایگاه اصلی خود قرار ندارد.
سردار صالحی با بیان اینکه زمینه بروز آسیب های اجتماعی به ویژه خشونت در درون خانواده ها است، افزود: اگر قوانین کشورهای غربی در حوزه خانواده صحیح و درست بود امروز شاهد برگشت آن ها از قوانین خودشان نبودیم.
وی به کاهش آستانه تحمل افراد جامعه در ارتباط های روزمره و وقوع نزاع های فردی و جمعی در جامعه اشاره کرد و افزود: بزرگترین هزینه برای به دست آوردن آرامش، برخورداری از فضیلت اخلاقی«گذشت» است که در سیره معصومین(ع) و متون دینی برای التزام به این فضیلت سفارش های موکدی آمده است.
سردار صالحی تصریح کرد: بر اساس آمارها، طی10 سال گذشته با افزایش وقوع خشونت در جامعه مواجه هستیم و لازم است تدبیر جامعی در خصوص وقوع آسیب ها انجام گیرد.
وی سست بودن پایه ها و اعتقادهای دینی در جامعه را از دلایل دیگر بروز خشونت در جامعه دانست و اضافه کرد: فقر و فاصله طبقاتی، بی عدالتی، زندگی ماشینی، هر کدام در اشاعه خشونت در جامعه تاثیر گذار هستند.
فرماندهی انتظامی استان زنجان گفت: بر اساس آمار موارد ثبت شده در سال های 92 و 93، این استان از نظر وقوع نزاع های منجر به جرح در رتبه پنجم بین استان های کشور قرار گرفت که این رتبه به هیچ عنوان زیبنده زنجان که استانی مذهبی و فرهنگی قلمداد می شود، نیست.
7312/6085

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «استفاده نادرست از فضای مجازی زمینه ساز سونامی آسیب های اجتماعی است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X