498 مددجو زندان های هرمزگان مشمول عفو رهبری شدند

به گزارش پنچنشبه ایرنا از روابط عمومی دادگستری هرمزگان ، حجت الاسلام محمدصادق اکبری در نشستی در همین رابطه اظهار داشت: این عده درپی
پیشنهادی از سوی ریاست قوه قضائیه به رهبر معظم انقلاب اسلامی ، معظم له با شرایط و ضوابط عفو یا تخفیف مجازات تعدادی از محکومان دادگاههای عمومی و انقلاب، سازمان قضایی نیروهای مسلح و سازمان تعزیرات حکومتی محبوس در زندان های سراسر کشور موافقت نموده اند.
وی بیان داشت: شرایط و ضوابط عفو اعطایی از سوی رهبری در اجرای بند 11 از اصل 110 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و مشمول محکومانی می گردد که محکومیت آنان تا تاریخ 24 فروردین ماه امسال قطعیت یافته و واجد شرایط استفاده از عفو یا تخفیف مجازات تشخیص داده می‌شوند.
وی خاطرنشان کرد: بر این اساس از تعداد 498زندانی مشمول در زندان های هرمزگان،181 نفر از زندان آزاد شده و تعداد 317نفردیگر نیز مشمول تخفیف مجازات قرار گرفته اند که ازمجموع زندانیان مشمول عفو تعداد 15 نفر خانم و مابقی مرد بوده اند.
رئیس کل دادگستری هرمزگان ، هدف از اعطای عفو و همچنین اعمال سیاست زندان زدایی را برخورداری زندانیان مستحق از این امتیاز به منظور بازگشت مجدد به اجتماع و بهره مندی از فرصت خدمت و همینطور کاهش جمعیت ورودی به زندان ها از طریق پیشگیری از وقوع جرایم و تخلفات برشمرد.
حجت الاسلام اکبری با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری در خصوص لزوم توجه به کاهش جمعیت کیفری زندان های کشور و همچنین دستورالعمل ابلاغی از سوی ریاست قوه قضائیه در خصوص تحقق این موضوع ،از برنامه راهبردی دادگستری کل هرمزگان به منظور کاهش جمعیت کیفری زندان های استان با رویکرد پیشگیری از جرایم و همچنین استفاده از مجازات های جایگزین حبس در آراء صادره از محاکم استان خبر داد.
رئیس کل دادگستری هرمزگان گفت: بدون تردید اگر توجه ویژه دستگاه قضایی به سیاست های پیشگیرانه و کنترلی نمی بود امروز شاهد شمار زندانیان بیشتری در زندان ها و ندامتگاه های کشور می بودیم .
7198/ 6048

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «498 مددجو زندان های هرمزگان مشمول عفو رهبری شدند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X