تاج: 100 هزار نفر در یک هزار مدرسه فوتبال کشور فعالیت می کنند

به گزارش ایرنا، مهدی تاج روز پنجشنبه در نخستین همایش مربیان فوتبال پایه کشور که با حضور 700 مربی در سالن شهیدان ن‍ژاد فلاح کرج برگزار می شد، افزود: امروز به عنوان روز تیم های پایه از سوی فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا معرفی شده و بسیار خوشحالم که این اتفاق در تقویم فیفا و کنفدراسیومن فوتبال آسیا رخ داده و به درستی توسعه فوتبال از طریق تیم های پایه عملیاتی می شود.
وی تاکیدکرد:‌ بنیان و اساس مدارس فوتبال بسیار خوب است و بدون شک لازمه توسعه در فوتبال است.
تاج خاطرنشان کرد:‌ فوتبال با هیچ پدیده اجتماعی قابل مقایسه نیست و به همین دلیل شکل گیری مدارس فوتبال مطلوب است. چرا که به صورت اصولی فوتبال آموزان پروش می یابند و آینده فوتبال کشور را تامین می کنند.
وی در ادامه بیان کرد: در دوره های گذشته ساماندهی خوبی وجود نداشت. مدارس فوتبال مجوز نداشتند و مناسب نبودند و در واقع بشتر منفعت طلبی حاکم بود و در این خصوص در رسانه ها مباحثی مطرح می شد که مردم نگران می شدند، اما اکنون مدارس فوتبال سامان یافته که البته هنوز جای کار دارد.
رئیس فدراسیون فوتبال تاکید کرد:‌ با راه اندازی مدارس فوتبال و نظارت دقیق بر آنها، دیگر شاهد چنین اتفاقاتی نخواهیم بود.
وی درادمه در خصوص صدور مجوز حرفه ای نیز گفت: صدور مجوز حرفه ای از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا به ایران داده شد. در این مجوزهای حرفه ای مقرر شده تا کلیه باشگاه ها 20 درصد از هزینه های ثبت شده در دفاتر مالی را باید به تیم های پایه اختصاص دهند و این موضوع از سوی کنفدراسیون رصد می شود.
تاج با تاکید بر اینکه وجود فوتبال پایه می تواند آینده فوتبال کشور را تامین کند، ادامه داد: ‌سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال فقط مجوز را صادر می کند و این کنفدراسیون فوتبال آسیا است که بر مباحث مالی نظارت می کند و این امر کمک خوبی برای فوتبال پایه است.
8029/1535

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تاج: 100 هزار نفر در یک هزار مدرسه فوتبال کشور فعالیت می کنند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X