تقسیم‌کار ملی برای توسعه شبکه پهن باند

به گزارش گرداب، در نشستی با حضور محمود واعظی و معاونان وی و نیز مدیران عامل شرکت های مخابرات ایران، استان تهران، ایرانیان نت، FCP ها، اپراتورهای تلفن همراه و دیگر مسئولان حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، سند تقسیم کار ملی در توسعه شبکه پهن باند کشور تدوین شد.

در این نشست، مسئولان وزارت ارتباطات، گزارش آخرین اقدامات انجام شده در طراحی و بهینه سازی شبکه ارتباطی در جهت تحقق اهداف پیش بینی شده را ارائه کردند.

وزیر ارتباطات در این نشست، هدف اصلی مدنظر را توسعه شبکه با کیفیت مناسب همراستا با سیاستهای اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و گفت: در دو سال گذشته، کمیته ارتقاء کیفیت در وزارت ارتباطات تشکیل شد و بهینه سازی شبکه و توسعه پهن باند کشور به عنوان موضوعات مهم در دستور کار قرار گرفت.

واعظی ادامه داد: در سال های گذشته، اقدامات پراکنده ای در شبکه ارتباطی کشور برای رفع نیاز مردم صورت گرفته بود، اما از ابتدای دولت یازدهم، ایجاد شبکه منسجم و علمی به عنوان یک سیستم مهم، برنامه ریزی شد.

وی با بیان اینکه شرکت های بزرگ ارتباطی نظیر شرکت مخابرات ایران، باید توسعه و ایجاد رقابت در کشور را به عنوان یک نگاه ملی در دستور کار خود قرار دهند، تصریح کرد: شرکت مخابرات باید با امکانات عظیم در اختیار خود، در جهت درآمدسازی برای توسعه مخابرات و همچنین رونق کسب و کار ICT اقدام کند.

وزیر ارتباطات خاطرنشان کرد: آماده سازی زیرساخت های ارتباطی برای ارائه خدمات با کیفیت و قابل قبول به مردم، به عنوان یکی از برنامه های اصلی وزارت ارتباطات، به طور جدی پیگیری خواهد شد؛ باید با ابتکارات، نوآوری و بهره گیری از تجربیات موفق در دنیا، سرویس های جدید تعریف شود تا شاهد رونق کسب و کار در حوزه ICT باشیم.

وی با اشاره به نامگذاری سال جاری به نام «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» از سوی مقام معظم رهبری گفت: دولت اعتقاد جدی به این شعار دارد و تصمیم گرفته تا به جای انجام کارهای تبلیغاتی، اقدامات عملی برای تحقق این شعار را اجرایی کند.

در این نشست، برنامه اقدام و تقسیم کار ملی میان شرکتهای دولتی و غیر دولتی تعیین و با دستور وزیر ارتباطات به اجرا گذاشته شد.

[ منبع این خبر سایت گرداب-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تقسیم‌کار ملی برای توسعه شبکه پهن باند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت گرداب-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X