درخواست تلگرامی رییس سازمان میراث فرهنگی از ایرانیان سراسر جهان

به گزارش ایرنا، مسعود سلطانی فر در صفحه تلگرام خود نوشت:
در طول دو سال و نیم گذشته موفق شدیم چهار محموله اشیاء تاریخی و فرهنگی ارزشمند متعلق به ملت ایران را که توسط بیگانگان به تاراج رفته بود، با پیگیری های مستمر و موثر حقوقی و سیاسی به کشور برگردانیم و کارنامه دولت تدبیر و امید در این رابطه کارنامه بسیار درخشانی است.
با توجه به این موضوع از همه مردم ایران به ویژه هموطنان عزیز مقیم خارج از کشور تقاضا می کنم چنانچه اطلاعاتی در مورد اشیاء فرهنگی و تاریخی متعلق به ملت ایران که به صورت قاچاق و غیر قانونی خارج شده را دارند از طریق سایت سازمان به آدرس www.ichto.ir و یا از طریق شماره تلفن دفتر سازمان به شماره ٦٦٠٥٩٠١٥ به ما منتقل تا اقدامات قانونی را انجام دهیم.
اقدامات جدی دولت تدبیر و امید برای بازگرداندن میراث فرهنگی به داخل کشور در دو سال و نیم اخیر این پیام را به همه می دهد که نه تنها هیچ قاچاقچی اموال تاریخی و فرهنگی از پیگیری حقوقی ایران در امان نیست بلکه فضا را برای خروج اموال تاریخی ایران توسط قاچاقچیان نیز ناامن می کند چرا که این اموال قابل نگهداری یا فروش و انتقال در هیچ کشوری نیستند.
بر اساس این گزارش، اخیراً 73 قطعه مهر دوره ساسانی، از آمریکا به ایران مسترد شده است.
سیام**9012**2017

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «درخواست تلگرامی رییس سازمان میراث فرهنگی از ایرانیان سراسر جهان» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X