زمینه تحصیل کودکان افغانستانی فراهم شد / بانک اطلاعاتی حقوق کودکان ایجاد می‌شود

مظفر الوندی دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک بابیان اینکه زمینه تحصیل کودکان افغانی فراهم شد گفت: بانک اطلاعاتی حقوق کودکان ایجاد می شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، مظفر الوندی چهارشنبه شب در نشست با سازمان‌های مردم‌نهاد استان مرکزی با اشاره به اهمیت حقوق کودک اظهار داشت: ما باید قبل از این که به کمبودهایمان توجه کنیم ظرفیت‌هایمان را ببینیم و مورد ارزیابی قرار دهیم تا برای رفع مشکلاتمان از این ظرفیت‌ها استفاده کنیم.

وی افزود: ما باید بر خلاف اوایل انقلاب که هدف ریشه‌کنی تمام معضلات بود و تحقق این هدف مشکل بود و عملی نشد پله پله پیش رفته و مشکلات را جزء به جزء حل کنیم تا نتیجه‌ای اثر بخش داشته باشیم.

دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک تصریح کرد: سمن‌ها باید هر کدام موضوعی خاص را دنبال کرده و نتیجه مطلوبی ارائه دهند به‌طور مثال اینگونه نباشد که در همه بحث‌ها دخالت کرده و در نهایت نیز امور را ناقص رها کنند.

ذالوندی بیان داشت: بنابراین مددکار کودکی که در کانون اصلاح و تربیت قرار می‌گیرد باید بداند برای حل مشکلی که شامل حال آن کودک می‌شود به کدام سمن مراجعه کرده و پیگیر حل آن معضل باشد.

وی عنوان کرد: طرح شبکه‌سازی جداگانه در استان مرکزی کار بسیار مهم  و با عمقی است که باید الگوی کار استان‌های دیگر قرار گیرد و از مدیر عامل سازمان‌های مردم نهاد استان مرکزی در خواست می‌کنم که مستنداتشان را در اختیار دیگر استان‌ها قرار دهند.

دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک خاطرنشان کرد: یکی از طرح‌هایی که ما در نظر گرفته‌ایم راه‌اندازی بانک اطلاعاتی است که باید سازمان‌های ما اطلاعات را حبس نکنند و در زمینه اطلاع‌دهی یاریگر ما باشند.

الوندی ادامه داد: ما اگر 80 درصد اطلاعات داشته باشیم میزان خوبی است و می‌توانیم بانک اطلاعاتی خوبی در تمام حوزه‌ها تشکیل دهیم که کمکی مهم برای شناسایی افراد درگیر معضلات و حل معضل و بهبود آنها به شمار می رود.

وی با اشاره به فعالیت سازمان‌های مردم‌نهاد گفت: ما تسهیل‌کننده هستیم و بدون در اختیار داشتن بودجه و پول کار ارزیابی و نظارت و شناسایی را داریم و وظیفه داریم زمینه مساعدت سمن‌ها از سوی افراد دولتی را فراهم کنیم.

دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک تصریح کرد: در سال گذشته به بحث تحصیل کودکان افاغنه پرداخته و زمینه تحصیل آنها را فراهم کردیم.

الوندی بیان داشت: باید در این زمینه صبور بوده و با کوششی مستمر برای تحقق اهداف در زمینه احققاق حقوق کودکان قدم برداریم، و از رسانه‌ها نیز در خواست می‌شود که تخصصی‌تر به این موضوع‌ها بپردازند.

وی افزود: در بحث بازماندگان از تحصیل نیز باید مدیران و معلمان بازنشسته پیگیر باشند و این افراد را شناسایی و با انجام اقداماتی شرایط تحصیل را برای آنها فراهم کنند و همایش‌ها و برنامه‌های لوکس جوابگو نخواهند بود.

دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک با اشاره به کلیات سند تدوین شده گفت: در این سند 11 راهبرد دارد که برای هر راهبرد اهدافی تعریف شده و برای هر هدف برنامه‌هایی در نظر گرفته شده و برای برنامه‌ها فعالیت‌هایی ارائه شده است.

الوندی تصریح کرد: این سند هیچ سبقه حقوقی ندارد و سال اول را برای ارزیابی قرار داده که  همفکری تعدادی از سازمان‌ها را می‌طلبد برای احقاق حق کودک به‌طور مثال حق کودک برای مطالبه، برای آموزش، برای فرصت‌های برابر، برای تفریح وغیره.

دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک گفت: تحقق این اهداف همکاری قوی و مستمر سازمان‌ها را می‌طلبد که هر استان با سهمی که دارد برشی از آن را پیگیری کرده و دنبال کند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «زمینه تحصیل کودکان افغانستانی فراهم شد / بانک اطلاعاتی حقوق کودکان ایجاد می‌شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X