600 هکتار از اراضی ساحلی استان گلستان سنددار شد/هنوز 50 هکتار از اراضی ساحلی ‌در تصرف اشخاص و افراد است

ساحل دریا مدیر املاک و حقوقی راه و شهرسازی گلستان از اخذ سند مالکیت برای ۶۰۰ هکتار از اراضی ساحلی استان گلستان در شهرهای بندرگز، بندرترکمن و نوکنده در ۳ سال اخیر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی گلستان، غلام‌عباس نظرخانی اظهار داشت: این اراضی قابلیت‌های توسعه‌ای و اقتصادی قابل توجهی دارند و با توجه به مجاورت با دریا برای سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری بسیار مناسب و حائز اهمیت است.

به گفته وی، از آنجایی که بخشی از سند توسعه استان مبتنی بر صنعت گردشگری است، اداره کل راه و شهرسازی در حال سیاست‌گذاری برای این اراضی به منظور جذب سرمایه‌گذار داخلی و خارجی و رونق اقتصادی و اجتماعی در این مناطق است.

نظرخانی با اشاره به اینکه حدود 50 هکتار از اراضی ساحلی استان هنوز در تصرف اشخاص و افراد است، گفت: برای رفع موانع احتمالی و تسریع در اعاده انفال به دولت، برای این اراضی پرونده قضایی علیه متصرفین، مفتوح و این موضوع به صورت جدی در دستور کار شورای حفظ حقوق بیت‌المال و معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گلستان قرار دارد.

وی ادامه داد: برای آن دسته از تصرفات افراد و اشخاص نیز اقدامات حقوقی در مراجع قضایی بعمل آمده به طوری که آرای خلع ید و قلع و قمع و رفع تصرف کیفری در این اراضی صادر قطعی و اجرا شده است.

مدیر املاک و حقوقی راه و شهرسازی گلستان تصریح کرد: تثبیت مالکیت دولت در این عرصه ها با کمترین هزینه ممکن صورت پذیرفته و بدیهی است پس از اخذ سند مالکیت، موضوعات حفظ و حراست از اراضی و جلوگیری از تصرفات افراد و اشخاص مد نظر بوده که در راستای انجام همین وظیفه، اقدامات بسیار موثری بعمل آمده است.

نظرخانی، بازدید و مراقبت روزانه از این اراضی با استفاده از توان شرکت حفاظتی و بکارگیری ظرفیت همکاران اداره کل را از جمله اقدامات برای حفظ و حراست از این اراضی اعلام کرد.

وی اظهار کرد: یکی از وظایف اساسی راه و شهرسازی و مدیریت املاک و حقوقی اداره کل، حفظ و حراست و صیانت از انفال و اراضی ملی و دولتی است که قانونگذار، اراضی ملی و دولتی و انفال داخل محدوده و حریم شهرها را براساس ماده 10 قانون زمین شهری در تصدی راه و شهرسازی قرار داده است.

به گفته نظرخانی، از آنجایی که بخش قابل توجهی از این منابع خدادادی در ساحل دریای خزر و بعنوان اراضی مستحدثات ساحلی قرار دارد و متعلق به حکومت جمهوری اسلامی ایران و دولت است، تثبیت مالکیت در این اراضی، عزم جدی کارکنان راه و شهرسازی در وهله اول بوده است.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «600 هکتار از اراضی ساحلی استان گلستان سنددار شد/هنوز 50 هکتار از اراضی ساحلی ‌در تصرف اشخاص و افراد است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X