مصوبات كارگروه رفع موانع توليد در جد قانون است/ ادبيات برخي مديران ضد توليد است

به گزارش خبرنگار ايرنا استاندار كردستان امروز شنبه دو ساعت از روند توليد در كارخانه كاشي كسرا در شهرك صنعتي دهگلان بازديد كرد و سپس در جلسه اي با حضور برخي از مديران دستگاه هاي مرتبط با حوزه توليد و مديران اين كارخانه، مسائل و مشكلات كاشي كسرا را مورد بحث و بررسي قرار دادند.
مديرعامل كارخانه كاشي كسرا با تاكيد بر اينكه اين واحد توليدي نياز به تسهيلات بانكي و سرمايه در گردش دارد گفت: از تسهيلات با نرخ بهره 20درصدي هم استقبال مي كنيم چرا كه اكنون از بازار پول با بهره چند برابري مي آوريم تا كارخانه سرپا باشد.
محمد روشنفكر حفظ نيروي كار موجود و تقويت فضاي كسب و كار را مهمترين هدف اين واحد توليدي دانست و افزود: انتظار دارم دستگاه هاي مرتبط با حوزه توليد و بانك ها با ما همكاري كنند.
او با تاكيد بر اينكه دولت قبل ما را به خاك سياه نشاند گفت: گناه توليد كنندگان چيست كه در دولت قبل حامل هاي انرژي يك شبه آزاد شد و ارزش پولي ملي افت كرد و ما دچار مشكلات متعدد شديم.
او تاكيد كرد فضاي كسب و كار بايد به گونه اي باشد كه روند كارها تسهيل شود اما اكنون هزينه هاي توليد سه برابر افزايش يافته و قيمت توليدات پايين آمده است و در اين ميان توليد كنندگان متضرر شده اند.
او نياز كارخانه كاشي كسرا را سرمايه در گردش و تسهيلات بانكي دانست و گفت: انتظار كمك از طريق صندوق توسعه ملي و ساير بانك ها را دارم.
او با قدرداني از همكاري و همراهي دستگاه هاي خدمات رسان از آنان خواست در شرايط بد فعلي كه محصولات كارخانه به فروش نمي رسد با اين واحد توليدي مدارا كنند.
استاندار كردستان در اين جلسه از مديران دستگاه هاي دولتي خواست به مصوبات كارگروه رفع موانع توليد استان كه در حكم قانون است توجه جدي داشته باشند و اين مصوبات را ناديده نگيرند.
زاهدي با انتقاد شديد از مديرعامل شركت گاز كردستان در صدور اخطاريه هاي پياپي به كارخانه كاشي كسرا در ارتباط با پرداخت بدهي افزود: ادبيات مديرعامل شركت گاز در نگارش نامه هاي اخطاريه ضد توليد است.
رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت كردستان نيز در اين نشست جلسات كارگروه رفع موانع توليد را منجر به رفع بخشي از مشكلات واحدهاي توليدي استان دانست و گفت: در جلسات اين كارگروه 280ميليارد ريال تسهيلات براي پرداخت به واحدهاي توليدي مشكل دار استان تصويب شد كه تاكنون 230 ميليارد ريال آن پرداخت شده است.
محمد دره وزمي گفت: كارخانه كاشي كسرا هم نياز به 50ميليارد ريال سرمايه در گردش دارد كه نسبت به تامين آن اقدام مي كنيم.
مدير داخلي شركت كاشي كسرا نيز در مورد اين شركت گفت: شركت كاشي كسري در سال 1378 با رسالت كارآفريني، تأمين بخشي از منابع مورد نياز عمراني كشور، توليد محصولات با كيفيتي قابل رقابت در بازارهاي جهاني جهت توفيق در امر صادرات با ظرفيت توليد سالانه 500هزار متر مربع به بهره برداري رسيد.
داوود امرانژاد افزود: هم اكنون شركت با بهره گيري از نيروهاي بومي و ظرفيت توليد سالانه سه ميليون متر مربع كاشي و سه خط توليد در حال توليد محصولي با بالاترين كيفيت و قابل رقابت در بازارهاي جهاني است.
او از كمبود نقدينگي به عنوان يكي از مشكلات اين شركت نام برد و گفت: با توجه به اينكه سال 94 تسهيلات ريالي و ارزي تعيين تكليف شد، درخواست تسهيلات بانكي به مبلغ 80 ميليارد ريال را داريم.
او همچنين به مشكلات بازار داخلي نيز اشاره كرد و افزود: انتظار داريم دستگاه هاي دولتي مانند دانشگاه علوم پزشكي، بنياد مسكن، راه و شهرسازي، تعاوني ها و ساير بخش ها از محصولات توليدي شركت كاشي كسرا نيازهاي خود را تامين كنند.
او كمبود آب و فضاي استخر و اداري كه حدود 8 ماه است پيگيري مي شود و همچنين بدهي هاي كارخانه به شركت هاي برق، گاز و تامين اجتماعي را از ديگر مشكلات برشمرد و خواستار مساعدت مسوولان استان براي رفع مشكلات اين واحد توليدي شد.
3033/1904

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مصوبات كارگروه رفع موانع توليد در جد قانون است/ ادبيات برخي مديران ضد توليد است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X