بالا بودن سطح آب شور در مناطق ساحلي توسعه فضاي سبز را سخت كرده است

به گزارش خبرنگار ايرنا، مصطفي خادم شنبه در حاشيه بازديد از پروژه هاي فضاي سبز شهرداري بندرعباس اظهار داشت: بندرعباس با كمبود فضاي سبز شهري مواجه است و در قالب طرح‌هايي در مناطق و محلات مختلف در حال افزايش سرانه فضاي سبز هستيم.
وي افزود: چالش كمبود آب براي آبياري فضاي سبز همواره در شهر بندرعباس وجود داشته و بالا بودن سطح آب شور در مناطق ساحلي، توسعه فضاي سبز را سخت كرده است.
خادم تصريح كرد: با اقدامات مناسبي كه از سوي اين سازمان صورت گرفته، ميزان استفاده از آب شرب براي آبياري فضاي سبز به سرعت در حال كاهش است و سعي كرده‌ايم تا با حفر چاه‌هايي با دسترسي مناسب نسبت به آبياري فضاي سبز اقدام كنيم.
خادم با بيان اينكه مهمترين نياز فضاي سبز آب است كه به‌دنبال راه‌هايي براي غلبه بر كمبود آب براي فضاي سبز شهري هستيم، خاطرنشان كرد: حفر چاه‌هاي جديد و بهسازي چاه‌هاي موجود در شهر بندرعباس كه براي آبياري فضاي سبز انجام شده در اولويت برنامه‌هاي فضاي سبز است.
وي از مردم بندرعباس نيز خواست تا به شهرداري در زمينه توسعه فضاي سبز كمك كنند و در اين ارتباط گفت: تلاش در جهت حفظ و نگهداري و همچنين جلوگيري از تخريب، بهترين كمك شهروندان در اين زمينه است.
اكنون سرانه فضاي سبز در شهر بندرعباس شش مترمربع است كه با استاندارد كشوري كه دوازده متر مربع است فاصله دارد.
استان هرمزگان در حال حاضر با بحران كم آبي مواجه است و در اين بحران ، آبياري فضاي سبز شهري بندرعباس با آب شرب مورد انتقاد بسيار مسوولان استان و مردم است.
به علت خشكسالي و كاهش بارندگي بندرعباس 400 ليتر در ثانيه كمبود آب آشاميدني دارد.
براساس آمارهاي اعلام شده از سوي سازمان پاركها و فضاي سبز شهرداري بندرعباس، ميزان مصرف كنوني فضاي سبز شهري از آب شرب حداكثر 20 ليتر در ثانيه است.
7198/ 6048

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بالا بودن سطح آب شور در مناطق ساحلي توسعه فضاي سبز را سخت كرده است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X