صندوق جهانی مبارزه با گرد و غبار تشکیل می‌شود

به گزارش خبرنگار مهر، معصومه ابتکار صبح پنج شنبه در جمع خبرنگاران لرستان در محل فرودگاه خرم آباد در سخنانی با اشاره به مسئله گرد و غبار در کشور اظهار داشت: موضوع گرد و غبار دو بحث کانون های داخلی و خارجی دارد.

وی با بیان اینکه گرد و غبار در کشور هم منشا خارجی و هم منشا داخلی دارد اظهار داشت:در این راستا استانهای مختلف کشور مکلف شده اند که کانون های تولید گرد و غبار را در استانهای خود شناسایی کنند.

رئیس سازمان محیط زیست کشور با بیان اینکه در نهایت اطلاعات جمع آوری شده در رابطه با گرد و غبار در استانها در قالب یک طرح ملی احصا خواهد شد گفت: موضوع مقابله با گرد و غبار در استانها نیازمند یک کار فرا بخشی مانند کاشت نهال، مالچ پاشی و ... است.

ابتکار به منشا خارجی گرد و غبار برای استانهای غربی کشور اشاره کرد و گفت: متاسفانه شاهد ورود گرد و غبار از کشور عراق به استانهای غرب کشور هستیم.

وی با بیان اینکه طی سال ۹۲ با نوری مالکی رئیس جمهور کشور عراق در رابطه با موضوع گرد و غبار جلسات و مذاکراتی داشتیم گفت: اما با حملات سلفی ها و داعش به شدت عراق ناامن شده و برنامه های پیش بینی شده در رابطه با مبارزه با گرد و غبار جنبه اجرایی پیدا نکرد.

رئیس محیط زیست کشور با اشاره به رایزنی های صورت گرفته با وزیر محیط زیست، آب و کشاورزی عراق در رابطه با موضوع گرد و غبار تصریح کرد: در این راستا صندوق منطقه ای مبارزه با گرد و غبار تشکیل شد.

ابتکار از تشکیل صندوق جهانی مبارزه با گرد و غبار خبر داد و تصریح کرد: برای تشکیل این صندوق قطعنامه سازمان ملل اخذ شده و با دبیر کل سازمان ملل مکلف شد که گزارشی در مورد گرد و غبار در غرب آسیا تهیه کند.

وی تصریح کرد: در قالب این گزارش سازوکارهای مالی، فنی و انتقال تجربیات در این رابطه مشخص خواهد شد.

رئیس سازمان محیط زیست کشور با اشاره به برگزاری اجلاس وزرای محیط زیست جهان طی دو هفته آینده بیان داشت: در این اجلاس نشست تخصصی گرد و غبار به طور حتم برگزار و این موضوع مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «صندوق جهانی مبارزه با گرد و غبار تشکیل می‌شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X