امسال 31 ميليارد ريال زيان باغداران خراسان جنوبي پرداخت مي شود

جواد غنچه روز شنبه به ايرنا، افزود: در سال زراعي 94-93 كشاورزان و دامداران استان 141 ميليارد ريال طلب از صندوق بيمه جهاد كشاورزي استان داشته اند كه 110 ميليارد ريال آن پرداخت شده است.
وي افزود: براي بيمه دام و محصولات كشاورزي يك سوم آن توسط بيمه گذار و بقيه توسط دولت پرداخت مي شود كه علت تاخير در پرداخت غرامت كشاورزان و دامداران نبود اعتبار سهم دولت است.
اين مسئول بيان كرد: در استان سالانه 520 هزار دام سبك و سنگين بيمه مي شوند كه سال زراعي 94-93 مبلغ 52 ميليارد ريال به خسارت ديدگان پرداخت شده است.
غنچه عنوان كرد: شرايط بيمه محصولات كشاورزي فراهم است و كارشناسان صندوق كشاورزي نيز آماده ارائه خدمات به كشاورزان و دامداران هستند.
وي افزود: كشاورزي همواره متاثر از مخاطره هاي طبيعي چون خشكسالي، سرما زدگي و سيل است، ضرورت دارد كشاورزان براي كمك به اقتصاد خانواده هاي خود نسبت به بيمه محصولات كشاورزي و دام اقدام كنند.
2047/7556

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «امسال 31 ميليارد ريال زيان باغداران خراسان جنوبي پرداخت مي شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی دنیای خبر دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات