معاون استاندار: ساوه قلب تپنده توسعه اقتصادي استان مركزي است

ظفر افشون عصر شنبه در جريان بازديد هيات سرمايه گذاري بلژيكي به منظور احداث نيروگاه برق در ساوه افزود: يكي از راهكارهاي تحقق اصل اقتصاد مقاومتي جذب سرمايه گذاران خارجي و ورود فناوري هاي نوين به كشور است.
وي ادامه داد: شهرستان ساوه به جهت برخورداري از ظرفيت هاي خاص اقتصادي و صنعتي و نيز جايگاه جغرافيايي مناسب در توسعه اقتصادي كشور و استان مركزي، حائز اهميت است.
معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري مركزي با اشاره به بازديد هيات بلژيكي از ساوه نيز گفت: با مشاركت سرمايه گذاران بلژيكي نيروگاه يك هزار و 200 مگاواتي در اين شهرستان احداث مي شود.
افشون اظهار كرد: جانمايي اوليه احداث نيروگاه برق ساوه با طرف خارجي انجام شده و در نشستي تخصصي راهكارهاي مشاركت و تسريع در عمليات اجرايي اين طرح بزرگ اقتصادي بررسي مي شود.
وي بيان كرد: حجم سرمايه گذاري پيش بيني شده در اين پروژه يك ميليارد يورو برآورده شده كه دولت تا هفت سال پس از بهره برداري، خريدار برق توليدي اين نيروگاه است.
به گفته افشون، زمينه براي سرمايه گذاري بخش خصوصي در كشور در دوران پسابرجام فراهم است و دولت از سرمايه گذاران داخلي و خارجي حمايت مي كند.
معاون استاندار مركزي و فرماندار ساوه نيز گفت: توسعه سرمايه گذاري خارجي يكي از راهكارهاي تثبيت اصل اقتصاد مقاومتي است.
محمد بهاروند بيان كرد: شهرستان ساوه به لحاظ بافت صنعتي و اقتصادي و واقع شدن در مسيرشاهراه ارتباطي به مركز و غرب كشور ظرفيت ارزشمندي براي توسعه اقتصادي استان مركزي است.
وي ادامه داد: سرمايه گذاري در شهرستان ساوه به طور يقين در ايجاد ارزش افزوده اقتصادي كشور و استان مركزي تاثيرگذار است.
شهرستان ساوه به با بيش از 260 هزار نفر جمعيت به عنوان يكي از قطب هاي صنعت و كشاورزي كشور به شمار مي رود.
3075/6012

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «معاون استاندار: ساوه قلب تپنده توسعه اقتصادي استان مركزي است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X