معاون وزیر: در هیج مدرسه غیر دولتی خصوصی سازی نشده است

به گزارش ایرنا ، مرضیه گرد چهارشنبه شب در شورای آموزش و پرورش استان یزد افزود: در دوره ای با کمبود معلمان و بویژه در مقطع آموزش ابتدایی روبرو شدیم که طرح مشارکت موسسه های غیر دولتی باعث شد با طرح خرید خدمات ، معلمان جدید بکار گرفته شوند.
وی با بیان اینکه در این راستا رضایت همکاران و مردم حتی در مناطق حاشیه شهر را هم شاهد بودیم ، اظهار کرد: در طرح یاد شده علاوه بر بکارگیری جوانان تحصیل کرده ، مشکل کمبود معلم نیز رفع و کارها در مدارس به خود معلم واگذار شد.
معاون وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: مقام معظم رهبری نیز در دیدار با فرهنگیان فرمودند که درست است آموزش و پروش حکومتی است ولی به تنهایی نمی تواند خدمت کند ، البته در این دیدار تذاکراتی نیز فرمودند.
این مسئول ادامه داد: شایسته است ضمن رفع مشکلات و تذکرهای معطم له در ادامه راه ، در آموزش و پرورش باید از تجربه بازنشسته ها و توان خانواده ها با رضایت خودشان استفاده کنیم.
رئیس سازمان مدارس غیر دولتی کشور خاطرنشان کرد: استان یزد در استفاده از ظرفیت خانواده ها و مردم در راه اندازی مدارس غیر دولتی بسیار موفق عمل کرده است.
در این نشست از مریم مختاری، انیس شاه رحمانی، بی بی رضیه میر دهقان و عزیزالله اخوان ، علیرضا هادی نژاد به عنوان پنج معلم نمونه استان یزد قدردانی شد.
هم اکنون 195 هزار دانش آموز در یکهزار و 500 مدرسه استان یزد تحصیل می کنند و از مجموع مدارس استان 12 درصد انها غیر دولتی است.
7537/8068

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «معاون وزیر: در هیج مدرسه غیر دولتی خصوصی سازی نشده است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X