صنایع دستی می تواند به رفع معضل بیکاری در فارس کمک کند

به گزارش دریافتی شامگاه چهارشنبه ایرنا، شاپور رستمی در جلسه کارگروه گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی فارس در شیراز افزود: یکی از راهکارهایی که می تواند به ایجاد فرصت های شغلی و رونق صنایع دستی استان کمک کند، آموزش صنایع دستی در تمامی شهرستان های استان با استفاده از مربیان و استادکاران متخصص و باتجربه است.
او ادامه داد: کمک به توسعه بازار تولید و مصرف مصنوعات صنایع دستی از طریق پیگیری طرح های تضمین خرید بعضی از محصولات برتر و ایجاد بازارچه های صنایع دستی می تواند رونق مناسبی در بازار صنایع دستی ایجاد کند.
وی، عملکرد انجمن صنعتگران صنایع دستی استان در حوزه بازاریابی محصولات تولیدی را ضعیف ارزیابی کرد و بیان کرد: ضروری است که صنعتگران صنایع دستی در قالب تشکل های تعاونی و تقویت انجمن صنعتگران صنایع دستی ساماندهی و سازماندهی شوند.
معاون گردشگری و امور زائرین استانداری فارس، بر لزوم به حداقل رساندن قیمت تمام شده صنایع دستی هم تاکید کرد و گفت: قیمت، کیفیت و نحوه ارائه آثار و صنایع دستی هماهنگی و همگونی مطلوبی ندارد.
او افزود: حوزه و گستره تولید صنایع دستی نباید تنها محدود به شهر شیراز شود بلکه باید در تمام شهرستان ها گسترش یابد.
رستمی گفت: در کنار پیچیدگی های ساخت و تولید آثار صنایع دستی، فروش و عرضه آثار هنری دست ساز، مساله مهمی است که مغفول مانده و می تواند سرنوشت صنعت را در استان فارس که همه ساله پذیرای تعداد زیادی گردشگر داخلی و خارجی است تغییر دهد.
وی، بر ضرورت توسعه گردشگری در فارس نیز تاکید کرد و افزود: راه اندازی شهرک صنایع دستی فارس در شیراز یکی از مصوبات اصلی کمیته گردشگری تاریخی استان است که امیدواریم هرچه سریعتر این شهرک با هدف تجمیع و توسعه هنرهای سنتی و صنایع دستی فارس راه اندازی شود.
6122/ 5054

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «صنایع دستی می تواند به رفع معضل بیکاری در فارس کمک کند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X