کامرون متعهد به مقابله با ورود پول های کثیف به بازار ملک در انگلیس شد

به گزارش ایرنا، کامرون در این یادداشت که امروز (پنجشنبه) در روزنامه گاردین منتشر شد، از طرح جدید دولتش برای مبارزه پول‌شویی و ورود پول های کثیف به بازار ملک و فرار مالیاتی از طریق ثبت شرکت‌های صوری در گریزگاه‌های مالیاتی پرده برداشت.
نخست‌وزیر انگلیس در این یادداشت بیان داشت که براساس طرح یاد شده شرکت‌های خارجی که اقدام به خرید ملک در انگلیس می‌کنند، بایستی صاحبان واقعی‌شان با ثبت عمومی، آشکار سازند.
در حال حاضر به دولت انگلیس این انتقاد صورت می‌گیرد که به‌رغم آگاهی از این واقعیت که در حال حاضر بخشی‌های از پول‌های که از خارج وارد بازار ملک در این کشور می‌شود، پول‌های کثیف هستند، حاضر به انجام هیچ‌ گونه اقدام قانونی علیه ورود این پول‌ها که با هدف پول‌شویی صورت می‌گیرد، نیست.
براساس گزارش‌های منتشر شده، شرکت‌های خارجی مالک یک‌صد هزار ملک در انگلیس و ولز هستند که بیش از 44 هزار مورد آن تنها در شهر لندن است.
کامرون در این یادداشت از فساد به‌عنوان یکی از دشمنان توسعه یاد کرده است و می‌گوید:' اقدامات جدید برای پاک کردن بازار ملک، به معنای فرستادن این پیام روشن به فساد است که اینجا محلی برای آن نیست.'
به گفته نخست‌ وزیر انگلیس اگر دستگاه‌های ذی‌ربط در این کشور به این باور برسند که ملک خریداری‌ شده توسط ثروت نامشروع بوده است، بار اثبات این قضیه می‌تواند معکوس شود به این معنا که صاحب‌ملک بایستی ثابت کند پولی که برای خرید ملک استفاده کرده مشروع بوده است و در غیر این صورت ملک یادشده توسط دولت انگلیس ضبط خواهد شد.
کامرون همچنین عنوان کرده است که شماری از کشورها از جمله فرانسه، نیجریه و هلند قرار است به این طرح انگلیس بپیوندند ضمن اینکه کشور استرالیا نیز قرار است این شیوه را به اجرا گذارد.
وی همچنین عنوان کرد که برخی از مناطق تحت قلمرو بریتانیا قرار است به انگلیس و 33 دولت دیگر، در خصوص به اشتراک گذاشتن خودکار ثبت مالکان شرکت‌ها بپیوندند.
به گفته وی جزایر کیمن و ویرجین که هم‌اینک از گریزگاه‌های مالیاتی شناخته‌ شده جهان شمرده می‌شوند، در این طرح مشارکت ندارد.
این در حالی است که دیوید کامرون نخست‌وزیر انگلیس به دنبال رسوایی اسناد 'موساک فونسکا'، در نشست مجلس عوام اعلام کرده بود که : «برای اولین بار، پلیس و ضابطان قضایی انگلیس قادر خواهند بود که دقیقاً ببینند چه کسانی صاحب و هدایت‌کننده هر شرکت ثبت ‌شده در این سرزمین و در جزایر 'کیمن'، جزایر ' ویرجین'، برمودا، جزیره 'من' و 'جرسی' هستند.
نشست بین‌المللی مبارزه با فساد قرار است فردا (پنجشنبه) رسما با حضور 40 کشور جهان و شماری از شرکت‌های چندملیتی در ساختمان 'لانکاستر هاوس' لندن برگزار شود.
هدف از این نشست بررسی راهکارهای مقابله با فساد و بازتعریف راهبرد عملیاتی برای مجازات متخلفان و حمایت از آسیب دیدگان عنوان‌شده است.
این نشست در حالی برگزار می شود که نشت اخیر میلیون ها اسناد شرکت حقوقی پانامایی 'موساک فونسکا' موسوم به 'اوراق پاناما'، حساسیت افکار عمومی و کشورهای جهان در مورد گریزگاه های مالیاتی و گستره فساد مالی در اشکال مختلفش از جمله پولشویی و فرارمالیاتی را برانگیخته است.
اسناد یاد شده نشان می دهد چگونه برخی از ثروتمندترین و قدرتمندترین افراد جهان دارایی هایشان را در کشورها و یا مناطقی که گریزگاه های مالیاتی شناخته می شوند به اشکال مختلف از جمله با تاسیس شرکت های صوری پنهان کرده اند.
در این اسناد نام بیش از 200 هزار شرکت و بنیاد صوری فاش شده است که برای گریز از مالیات و پولشویی در این کشورها و مناطق که برخی از آنها از جمله جزایر ویرجین تحت حاکمیت انگلیس هستند، به ثبت رسیده اند.
روزنامه تایمز اخیرا نوشت: لندن ادعا می کند که از « بریتیش ویرجین » که تحت حاکمیت انگلیس است، خواسته است تا با شفافیت بیشتری در خصوص شرکت های فاسد عمل کند؛ با این حال مقامات بریتیش ویرجین می گویند که در جریان رسوایی اوراق پاناما به اشتباه پای این کشور به این پرونده باز شده است.
جزایر ویرجین همانند پاناما، سیشل و باهاماس به دلیل داشتن قوانین تجارتی و مالیاتی نه چندان سخت گیرانه موسوم به «بهشت مالیاتی» است که بستر مناسبی را برای فعالیت شرکت های صوری باهدف پول شویی و یا فرار مالیاتی فراهم می کند.
براساس گزارش های منتشر شده، 113 هزار شرکت از این دست در جزایر ویرجین ثبت شده است.
این شرکت ها با ثبت مرکز فعالیت خود در بهشت های مالیاتی، به فعالیت های خود در سایر نقاط دنیا رنگ و لعاب قانونی می دهند.
منابع انگلیسی می گویند که بالغ بر 500 شرکت دولتی انگلیس از جمله اداره گمرک و مالیات تحت مالکیت شرکت هایی هستند که در گریزگاه های مالیاتی به ثبت رسیده اند؛ ضمن آنکه پیشتر فاش شد که ایان کامرون پدر دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس، نیز از جمله مشتری های شرکت حقوقی 'موساک فونسکا' بوده و یک صندوق مالی برون مرزی به منظور فرار مالیاتی داشته است.
اروپام**4**1552

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کامرون متعهد به مقابله با ورود پول های کثیف به بازار ملک در انگلیس شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سایر منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X